fbpx
| 26.01.2021 | TDF - Trabzon Dernekleri Federasyonu

1 Ocak Hamsi Gününde Buluştu

  • 29 Ağustos 2016
  • 0 YORUM
  • 1.522 KEZ OKUNDU
1 Ocak Hamsi Gününde Buluştu

Gençlik 4. Geleneksel 1 Ocak Hamsi Gününde Buluştu

4.Geleneksel Hamsi Günü Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu Tarafından Organize Edilip Gençleri Buluşturdu.
Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu geleneksel olarak gerçekleştirdiği 1 Ocak Hamsi Günü ile yine Trabzon ve Trabzonspor sevdalılarını bir araya getirdi. TDF Genel Merkezinde gerçekleşen hamsi gününe TDF Genel Başkanı Mustafa Demir, Başkan Vekili Hüseyin AYAZ ,Genel Sekreter Ali Turan GÜR, TDF Gençlik Kolları Üyeleri,Yöresel Sanatçılarımız, Karadeniz Basını Temsilcileri, Trabzonspor Taraftar Grupları Temsilcileri, Üniversitelerdeki Trabzonspor Oluşumlarının Temsilcileri ve İstanbul’daki Derneklerin Gençlik Temsilcileri ile Trabzon Sevdalıları katıldı. Genel Merkezde bir araya gelen gençler bir yandan hamsilerini yediler bir yandan da birbirleri ile tanışıp kaynaştılar. Yaklaşık 3 saat süren etkinlikte hamsilerin yenmesinin ardından gençler Gökmen KARAARSLAN’ın Kemençesi ve AŞIK SÜLEYMAN’ın türküleriyle horon halkasında yediklerini erittiler.

TDF Gençlik Komisyonu Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ yaptığı açıklamada ; bu yılki hamsi etkinliğinde görev alan, bize bu güzel günü yaşatan Gençlik Komisyonundaki arkadaşlarıma, bu güzel etkinliğimize katılıp bizlerle birlikte olan sanatçılarımıza, basınımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum, dedi. Başkan AYAZ ümit ediyoruz ki geleneksel hale gelen 1 Ocak hamsi günü İstanbul’daki tüm derneklerin ortak katılımıyla önümüzdeki yıllarda 1 Ocak hamsi şöleni şeklinde on binlerce hemşerimizin katılımıyla kutlanacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Görüşmeyi Başlat
Merhaba, internet siteniz aracılığıyla size ulaşıyorum.