24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu

24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Bizler beş seneden beri İstanbul’da Trabzon’lu Gençleri bir arada tutmak,sürekli etkileşim içerisinde olmalarını sağlamak amacıyla, kendi imkanlarımızla bir dernekten hatta bir federasyondan bile daha fazla etkinlikler yaparak sürekli gençlerin bir arada olmalarına ve İstanbul’da Trabzon adının sürekli gündemde kalmasına katkı sağladık.

Bizleri kimse bir başkasının yaptığını desteklememekle suçlayamaz.Bizler 50 yaş üstü Trabzon’luların bir çoğunun sahip olduğu ”
İstanbul’da,Trabzon için kim bir şeyler yapmaya çalışıyorsa yetişebildiğimiz kadarıyla, maddi gücümüz yettiğince yanlarında olduk. Bu kimi zaman bir toplantı kimi zaman bir etkinlik kimi zaman bir sanatçıya destek kimi zaman televizyon programı kimi zaman ortak organizasyon şeklinde oldu. O yapıyorsa ben gitmem,O bizimkine gelmedi ben gitmem,O güzel yapmış ben daha güzelini yapacağım, O çirkin biz güzeliz ” zihniyetinde olmadık ve olmayacağız.
Ancak kimse de bizden bireysel çıkarlar (bu maddi ve siyasi olabilir farketmez) için yapılmış, Vatanın ve Milletin bölünmez bütünlüğüne gölge düşürenlerin yanlarında olanların yaptığı ve İstanbul’da ki Trabzon birlik ve beraberliğini bozacak organizasyonlara destek vermemizi beklemesin.
Bizler, Kurtuluşunun 95.Yılını Kutladığımız Trabzon’umuza gurbet elde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yeterli olmayabiliriz ama gün gelir yeteriz…
Trabzon Dernekleri Federasyonu
Gençlik Komisyonu Başkanı
Korkut Yılmaz AYAZ