5. GELENEKSEL 1 OCAK HAMSİ GÜNÜ

5. GELENEKSEL 1 OCAK HAMSİ GÜNÜ

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TDF GENÇLİK KOLLARI 5. GELENEKSEL 1 OCAK HAMSİ GÜNÜNDE BİRARAYA GELDİ

TDF Gençlik Kolları ve Trabzon sevdalısı gençler geleneksel hale gelen ve bu yıl 5. si düzenlenen 1 OCAK HAMSİ GÜNÜNDE bir araya geldiler.
TDF Gençlik Kolları ve Trabzon sevdalısı gençler geleneksel hale gelen ve bu yıl 5. si düzenlenen 1 OCAK HAMSİ GÜNÜNDE bir araya geldiler.
5. Geleneksel 1 OCAK Hamsi Gününe TDF Başkan Vekili Hüseyin AYAZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TDF Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Trabzon sevdalısı hamsi severler katıldı.

TDF Gençlik Kolları Trabzon kültürünü,Trabzon’un değerlerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Gençlik Kolları Trabzon’un simgelerinden olan hamsiyi gurbet elde Trabzonlu gençleri bir araya getirmede önemli unsurlardan sayarak her yıl 1 OCAK da geleneksel hamsi günü düzenliyor. Trabzon sevdalıları sadece kemençenin sesiyle horon halkasında birleşmiyor aynı zamanda her yıl 1 OCAK da Hamsinin enfes kokusuyla kurulan masalarda bir araya geliyorlar. bir yandan mis gibi hamsilerini yerken bir yandan da muhabbet halkaları oluşturuyorlar. Böylesi güzel böylesi anlamlı etkinliklerin geleneksel hale gelmesi Trabzon sevdalısı gençler için bir araya gelmede kaçınılmaz fırsatlardan oluyor. Bizede VAROL HAMSİ VAROL TRABZON demek düşer.

TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ; Hamsi biz Trabzonlular için sofralarımızın vazgeçilmez Tadı Trabzon’umuzun marka değerlerinden önemli bir tanesidir. 1 Ocak gününün geleneksel hamsi günü olarak kutluyoruz, çünkü yeni yıla hamsi ile başlayarak, o yılın hamsi gibi bereketli geçmesine vesile olmasını ümit ediyoruz. Bu vesile ile tüm Trabzon Sevdalılarının Yeni yılını kutluyor, sağlıklı , huzurlu, mutlu ve her alanda bereketli bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. dedi