sv

FUTBOL TURNUVASI

31 Ağustos 2016 10:42

FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU ŞALPAZARI DERNEKLERİ FEDERASYONU

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Dernekler Arası Geleneksel 4. Halısaha Futbol Turnuvası

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Dernekler Arası Geleneksel 4. Halısaha Futbol Turnuvası 08 Haziran Pazar günü Eyüp Stadında gerçekleşen turnuva final şöleni programında oynanan maçlar neticesinde Şalpazarı Dernekleri Federasyonu’nun şampiyonluğu ile son buldu.

İstanbul’da Trabzon’u ve Trabzonspor’u temsil eden 16 Derneğin oluşturdukları takımların katılımıyla nisan ayında halısahada başlayan turnuva Eyüp Stadındaki final maçlarıyla tamamlandı. Kıyasıya mücadeleleri sonucunda Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Beykoz Trabzonsporlular Derneği 3.lük maçına, Arnavutköy Trabzonlular Derneği ile Şalpazarı Dernekleri Federasyonu final maçına çıkmaya hak kazandı.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları düzenledikleri dernekler arası geleneksel 4.halısaha Futbol turnuvası için güzel bir final şöleni organize etti. Eyüp Stadında saat 14:00 – 22:00 arasında gerçekleşen final şöleninde açılışı sanatçılar yaptı. Final maçları öncesinde Hilmi YEREKABAN, Hilmi KARA, Serhat YILDIRIM, Uğur ALBAYRAK, Furkan KARAGÖZ’ün kemençesi eşliğinde türküleriyle sahne aldılar.

Final Şöleninde TDF Erkek ve Kız Horon Ekipleri de sahne alarak seyircileri coşturdular. Turnuva final Şölenine Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim BALTACI, Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Cemal MEMİŞ, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet USTA, TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR, TDF Genel Başkanı Vekili Hüseyin AYAZ, Arnavutköy Trabzonlular Derneği Başkanı Yunus GÜRDANUR, Şalpazarı Dernekleri Federasyonu Başkanı Semih DURMUŞ, Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Hasan KESKİN, İstanbul Trabzonsporlular Platformu ve Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail ÖKSÜZ, Beykoz Trabzonsporlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa SUİÇMEZ, Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneği Başkanı ve TDF Yönetim Kurulu üyesi Kani SAKA çeşitli dernek temsilcileri, basın mensupları ve yüzlerce futbolsever katıldı. 3.lük maçında Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği – Beykoz Trabzonsporlular Derneği normal süresi 2-2 tamamlandı, uzatma sürelerinde de eşitlik bozulmayınca penaltı atışlarına geçildi. Penaltılarda 4-2 lik üstünlük sağlayan Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği turnuvayı 3. tamamlayarak 3.lük kupasını kaldıran taraf oldu Şampiyonluk maçı öncesinde turnuvaya katılan Arnavutköy Trabzonlular Derneği, Avcılar Trabzonlular Derneği, Bağcılar Trabzonlular Derneği, Bayrampaşa Trabzonlular Derneği, Beylikdüzü Trabzonlular Derneği, Beykoz Trabzonsporlular Derneği, Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneği, Esenler Trabzonlular Derneği, İstanbul Trabzonsporlular Platformu , Köprübaşı Beşköylüler Derneği, Maçkalılar Platformu, Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Sultangazi Trabzonlular Derneği, Şalpazarı Dernekleri Federasyonu, Tüsed (Trabzonlu Üniversiteliler Sosy. Yard. Eğit Dern.), takımlarına TDF Gençlik Kolları tarafından turnuvaya katıldıkları için teşekkür plaketleri verildi. Ayrıca Turnuvaya katkılarından dolayı; Ana Sponsor Amorti Tekstil, Eyüp Belediyesi , Kaan Makine, Sempati Pardesü, ve diğer sponsorlara turnuvaya katkılarından dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi. Final müsabakasında heyecan doruktaydı, Geçtiğimiz yılın şampiyonu Arnavutköy Trabzonlular Derneği ile Şalpazarı Dernekleri Federasyonu arasındaki kıyasıya ve başa baş mücadelenin sonunda sahadan 2-0 galip ayrılan Şalpazarı Dernekleri Federasyonu Şampiyonluk Kupasını kaldırmaya hak kazanırken, Arnavutköy Trabzonlular Derneği 2. Lik kupasını kaldıran taraf oldu. Şalpazarı Dernekleri Federasyonu Kaptanı şampiyonluk kupasını TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR’den aldı.

Şalpazarı Dernekleri Federasyonu Takımından Tuncay DURMUŞ turnuvayı Gol Kralı olarak tamamlayarak ödül almaya hak kazandı. Final müsabakasının ardından sahne alan Aşık Süleyman GÖKSAL ve Sedat KESKİN söyledikleri türkülerle tribündekileri coşturdular. TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR yaptığı açıklamada; TDF Gençlik Kollarının yaptığı bu güzel organizasyondan dolayı kutluyorum, İstanbul’da Trabzon’un ve Trabzonspor’un temsilinde önemli yere sahip olan 16 Dernekle böylesi güzel bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirdiler. İnşallah önümüzdeki sene katılımcı dernek sayısı artarak geleneksel hale gelen bu turnuva daha da renklenecektir, buradan ayrıca turnuvaya katılan 16 dernek temsilcilerine de teşekkürlerimi iletiyorum, ifadelerini kullandı. TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim AKIN yaptığı açıklamada; Bu yıl geleneksel hale gelen turnuvamızın 4.sünü yaptık. 4 takımın katılımıyla başlayan ilk turnuvamız bu yıl 4. sünü düzenlerken 16 takıma ulaştı.

Heryıl üstüne katarak acemiliklerimizi, eksikliklerimizi, yanlışlarımızı düzelterek Trabzonlulara yakışır büyük çaplı görkemli futbol turnuvaları düzenleme yolunda ilerliyoruz. İnşallah önümüzdeki senelerde katılımın daha çok olduğu, ses getirecek düzeyde turnuvaları hep birlikte düzenleyeceğiz.

Turnuvamızın Şampiyonu olan Şalpazarı Dernekleri Federasyonu Takımını ve Dernek temsilcilerini kutluyor, turnuvaya katılan tüm takımlara bizimle birlikte oldukları için teşekkürlerimi iletiyorum, ifadelerini kullandı.

 

IMG_3916

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.