sv

BİZE BOSNA’DA, SREBRENİTSA’DA TRABZON,

31 Ağustos 2016 10:57

BİZE BOSNA’DA, SREBRENİTSA’DA TRABZON,

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları geleneksel hale getirdiği Ramazan ayı kumanya yardımında bu yıl sınırlar ötesi için Bize Her Yer Trabzon diyerek hayırda yarıştı.

Geçtiğimiz yıllarda hayırsever Trabzon sevdalılarının da katkılarıyla toplanan yardımlar İstanbul’daki Trabzon Dernekleri vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştı.

Bu yıl TDF Gençlik Kolları son yüzyılın en büyük katliamına maruz kalan ve geçtiğimiz aylarda meydana gelen son yılların en büyük sel felaketi ile halkı perişan ve yardıma muhtaç duruma düşen Bosna-Hersek’ Srebrenitsa’ ya yardımları ulaştırma kararı aldı. Bu mübarek ramazan ayında TDF Gençlik Kolları yönetim ve üyeleri ve Trabzon sevdalıları hayırda yarışa bizde varız dedi ve toplanan yardımlarla 300 koli kumanyayı Bayrampaşa Belediyesi desteği ve yönlendirmesi ile TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Akın,Dilek Bulut ve Sibel Çubukçu’dan oluşan bir ekip Ramazan ayı içerisinde bizzat Bosna Hersek, Srebrenitsa’ ya giderek ihtiyaç sahiplerine elden ulaştırdı.

TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim AKIN yaptığı açıklamada; sosyal sorumluluk ve yardımlaşma projelerimiz yurt içinde ve dışında önümüzdeki yıllarda da devam edecektir. Yaptığımız projelerde Trabzonlunun yardımseverliğine örnek olacak şekilde bizimle birlikte hayırda yarışan tüm Trabzon sevdalılarına TDF Gençlik Kolları ve Trabzonlular adına teşekkür ediyoruz, dedi.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.