sv

VALİ DR. RECEP KIZILCIK UĞURLANDI

31 Ağustos 2016 11:01

VALİ DR. RECEP KIZILCIK UĞURLANDI

Trabzon eski Valisi Dr. Recep Kızılcık İstanbul Şakirin Camiinde eda edilen cenaze namazından sonra uğurlandı

VALİ DR. RECEP KIZILCIK UĞURLANDI

Trabzon eski Valisi Dr. Recep Kızılcık İstanbul Şakirin Camiinde eda edilen cenaze namazından sonra uğurlandı Trabzonluların gönlünde taht kurmuş olan eski valimiz Dr. Recep Kızılcık 3 Ağustos 2014 Pazar günü İkindi namazına müteakip Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı Şakirin camiinde, görkemli ve yoğun bir katılımla ebedi yolculuğuna uğurlandı.

TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONU

Rahmetli Trabzon eski valimiz Sayın Dr. Recep Kızılcık’ın vefat haberi aynı günün sabah erken saatlerde kurumumuza ulaşmış olup, kurumumuz adına genel Başkan vekilimiz Sayın Hüseyin Ayaz’ın yürüttüğü çalışma doğrultusunda gençlik komisyonu üyeleri ile rahmetlinin vefat ettiği Bağcılar medipol hastanesine giderek ailesiyle irtibata geçtik.
Trabzon valiliği özel kalem ve kültür turizm müdürlüğüyle de bağlantı kurarak, aldığımız defin programını ajanslara duyurup bilgi bankamıza kayıtlı kişilere sms çekerek bilgilendirdik ve çelenk gönderdikten sonra da başkan vekili düzeyinde cenazeye katıldık.

Cemaatin çoğunluğunun Trabzonlu olduğu ve İstanbul’da görev yapan Trabzonlu Bürokratların neredeyse tamamının cenazeye iştirak ettikleri görüldü. Dr. Recep Kızılcık; Başta Trabzon valisi, Büyükşehir belediye başkanı, Trabzon ve İstanbul Milletvekilleri olmak üzere pek çok Trabzonlu vatandaşı Karacaahmet şakirin camiinde bir araya getirdi. TRABZON’DA görev yaptığı 4 yıl boyunca önemli hizmetler yapan Trabzon eski Valisi Dr. Recep Kızılcık, önceki gece tedavi gördüğü İstanbul Medical Park Hastanesi’nde hayatını yitirmişti. Dr. Recep Kızılcık kendi hocası Süleyman Hilmi Tunahan’ın İstanbul Karacaahmet’teki mezarının yanı başına defnedilmeyi vasiyet ettiği için vasiyetine uygun olarak hocası yanında Toprağa verildi.

VEFATI TRABZON’DA DERİN ÜZÜNTÜ YARATTI

Trabzon’a Arap turizmi başta olmak üzere kruvaziyer turizmi, biyo teknoloji projesi ve lojistik merkez konularında önemli hizmetleri geçen ve bu gelişmelere öncülük ettiği bilinen Kızılcık’ın vefatı kentte büyük üzüntü yarattı. ADI YAŞATILACAK Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu, “İsmini yaşatacağız” derken, Trabzon STK temsilcileri, “İçimizden birini kaybettik” dedi. Başkan Mustafa Demir’in Başbakanımızın Maltepe mitinginde görevli olması nedeniyle katılamadığı Cenaze törenine TDF adına Başkan vekili Hüseyin Ayaz katıldı, Duygularını şöyle açıkladı; Merhum valimiz Görevi sürecinde sivil toplum kuruluşlarını, projelerini ciddiye almış hukuki ve altyapı olarak destek vermiştir. İstanbulda Ankara gerçekleştirilen büyük-küçük demeden bütün faaliyetlerimize katılarak bizleri onura etmiştir. Merkez valiliğine atandıktan sonra dahi Trabzonla ilgilendiğini biliyoruz, kendisini bu nedenle Tekirdağlı değil Trabzonlu olarak kabul ediyoruz, çok üzgünüz dedi.

Bir süreden beri kanser teşhisiyle tedavi gören Trabzon eski valilerinden Dr. Recep Kızılcık, önceki gün geceyarısı hayatını yitirdi. Trabzon’da görev yaptığı 4 yıl öncesinde böbrek kanserine yakalanan ve bir böbreğini aldıran Vali Kızılcık, kötü hastalıktan kurtulamadı. Kemoterapi tedavisi görerek böbrek tümörünü yenen Vali Kızılcık Trabzon’dan ayrıldıktan sonra bu kez lösemiye yakalandı. 10 gündür İstanbul Medical Park Hastanesi’nde ilik nakli yapılan ve tedavisi devam eden Kızılcık, ilik naklindeki tüm olumlu ayrıntılara rağmen kurtarılamadı.

SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN HAZRETLERİ’NİN YANINA DEFİN…

Trabzon eski Valisi Dr. Kızılcık’ın cenazesi bugün İstanbul Şakirin Camiinde ikindi namazını müteakip eda edilen cenaze namazı sonrası Karacaahmet mezarlığında hocası Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin yanıbaşına defnedildi. Dr. Kızılcık’ın bu yöndeki talebini eşine vasiyet ettiği, eşi Sema Kızılcık’ın da bu çerçevede Kadir Topbaştan destek istediği belirtildi. Dr. Recep Kızılcık’ın anne ve babası önce Tekirdağ’a defnini isterken, oğullarının hocasının yanını istemesi üzerine Karacaahmet’e defin işlemini kabul ettiği kaydedildi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: KIZILCIK İSMİNİ YAŞATACAĞIZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon eski Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın vefatını ilk öğrenen isimler arasında yer aldı. Kızılcık’ın son derece başarılı bir bürokrat ve devlet adamı olduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu duyduğu üzüntüyü dile getirerek,“Trabzon’da görev yaptığı 4 yıl boyunca Trabzon kenti adına sürekli istişare yaptığımız, Trabzon’dan ayrıldıktan sonra da yine kent için görüş alışverişinde bulunduğumuz bir insandı. Ölümü bizleri derinden yaraladı. Kendisine Allah’tan rahmet, eşi Sema Hanımefendi başta olmak üzere, çocuklarına, ailesine ve sevenlerine ve Trabzon halkına ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi. Kızılcık’ın Trabzon Valiliği görevini yürüttüğü sırada yakalandığı hastalığı tedavi sürecinde Başkan Gümrükçüoğlu, “O dönemde rahatsızlığını atlatmıştı. Yoğun bir tedavi döneminden sonra tekrar eski sağlığına kavuşmuştu. Trabzon için aynı tempoda koşturuyordu. Daha sonra yeniden rahatsızlandı. Tedavi görüyordu. Ancak takdiri ilahi böyleymiş. Onun yokluğunu her zaman hissedeceğiz. Sayın Valimizin Trabzon’a yaptığı hizmetleri hiç unutmayacağız ve ismini yaşatacağız” diye konuştu. Dr.Recep Kızılcık, (d. 21 Nisan 1967, Sağlamtaş, Malkara, Tekirdağ, Türkiye), İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır. Pehlivanköy, Kürtün, Kahta Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığı, 5 Mart 2007 tarihli ve 2007/11773 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Batman Valiliği görevine atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Trabzon Valiliği görevine atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası Merhuma Allahtan Rahmet sevenlerine sabrı cemil niyaz ederiz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.