sv

USTA KEMENÇECİYE BÜYÜK ONUR

31 Ağustos 2016 11:16

USTA KEMENÇECİYE BÜYÜK ONUR

Trabzon Dernekleri Federasyonu Karadeniz Müziği adına önemli bir projeye daha imza atmak için kolları sıvadı.

Fikir öncülüğünü Karadeniz Müziğinin sevilen sanatçılarından Hülya POLAT’ın yaptığı projede Karadeniz müziğine yıllarını vermiş, dünden bugüne Karadeniz müziği yapan sanatçılar başta olmak üzere pek çok sanatçının sanat yaşamına katkıda bulunmuş, türkülerine, şarkılarına kemençesiyle renk katmış, yüzlerce kemençeci yetiştirmiş gizli kahramanlardan olan USTA KEMENÇE’ci Tahsin TERZİ’ye Sanatta 20. Yıl gecesi düzenleyerek Karadeniz müziğine olan katkılarından dolayı kendisini onure etmeye hazırlanıyor.

TDF Gençlik Kollarının Geleneksel Salı toplantılarına dün akşam (30Eylül) Hülya POLAT ve Tahsin TERZİ katıldı. Projenin fikir öncülüğünü yapan Hülya POLAT bu güzel projeyi kabullenip desteklediği için Trabzon Dernekleri Federasyonuna ve Gençlik Kollarına duyduğu mutluluğu iletip teşekkür etti. Karadeniz Müziğine 20 yılını veren Kemençeyi tozlu raflardan indiren, arka saflardan ön saflara taşınmasında büyük emek veren USTA KEMENÇE’ci Tahsin TERZİ böylesi güzel, böylesi anlamlı bir projeyle kendisinin onure edilecek olmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifada edecek kelimeleri bulamıyorum Herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

Gençlik Kollarının Salı toplantısına katılan TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR yaptığı açıklamada; TDF olarak bir farklılığı ortaya koyarak sanatçılarımıza sadece öldükten sonra anmayalım , hak ettikleri değeri zamanında vermek onları yaşarken onure etmek daha anlamlı olacaktır. Tahsin TERZİ için düzenlenecek 20. Sanat yılı gecesi bizim adımıza da Karadeniz müziği adına da bir ilk olacak inşallah, bu proje için TDF Komisyonu kurarak çalışmalara başladı. Geçenin yeri, tarihi ve ayrıntıları ise komisyon çalışmalarını tamamladıktan sonra netlik kazanacak. Bu fikri bize sunan Hülya POLAT’a ve katkı sunacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum dedi.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.