sv

TRABZON CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN

31 Ağustos 2016 11:18

Ali Osman Ulusoy’u kaybettik
Trabzonspor’un İlk Başkanı Ve Kurucularından, Ulusal Nakliye Sektörünün Öncülerinden Değerli Büyüğümüz Ali Osman Ulusoy Vefat Etti.
Bir süredir İstanbul’da özel bir hastanede zatürree tedavisi altında bulunan Ali Osman Ulusoy 2 gün önce yoğun bakımdan çıkarılmıştı. Ancak durumu kötüleşen işadamı, tekrar alındığı yoğun bakımda vefat etti. 87 yaşında hayata gözlerini yuman Trabzon’umuzun önde gelen iş adamlarından ve Trabzonspor’un kurucu üyesi, TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy’a Allahtan rahmet ve mağfiret diliyor ve kederli ailesinin acılarını paylaşıyoruz.

ALİ OSMAN ULUSOY

Of ilçesi Çamlık beldesinde 1927 yılında doğdu. Zehra Ulusoy ile evliydi ve iki çocuğu vardı. İlköğrenimini 1938’de tamamlayan ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başlayan Ulusoy daha sonra nakliye şirketini kurdu. İş hayatı içerisinde çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu. Ulusoy son olarak taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Ulusoy Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktaydı. Ayrıca Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve TTSO – Trabzon Ticaret Odası Meclis Başkanıydı. Bunun yanında, Trabzonspor’un 1967-1968 sezonunda başkanlığını yaptı ve böylece kulübün ilk başkanı ve kurucularından biri oldu.

Ulusoy, Ali-Osman-UlusoyTürkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanlığı süresince; İran tarafından uygulanan yakıt farkı ödemesi ve İran için de kamyonlarının Türkiye üzerinden geçişinde uygulanan vergiler gibi sorunlu konularda çözüm için çalıştı. Öte yandan Ulusoy, 2.Ekim.2014 Perşembe günü ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Trabzon’un Of ilçesinde aile kabristanlığına defnedilecektir.

Mustafa Demir
Trabzon Dernekleri Federasyonu
Genel Başkanı

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.