sv

TRABZON ETKİNLİKLERİNİN 3.GÜNÜ

31 Ağustos 2016 11:56

FESHANE’DE TRABZON ETKİNLİKLERİNİN 3.GÜNÜ BİRBİRİYLE YARIŞAN PROGRAMLARLA SÜRDÜ.

“Trabzon’un Fethi’nin 553. Yıl Dönümü Kutlamaları” ve “Trabzon Tanıtım Günleri” Etkinlikleri 3.Günü ziyaretçileri çok sevindiren birbirinden güzel programlarla devam etti.

TRABZON TANITIM ETKİNLİKLERİ ÜÇÜNCÜ GÜNÜ ÇOK HAREKETLİ GEÇTİ

KÖK HÜCRE BAĞIŞÇISI KAZANIMI ve KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DEVAM EDİLDİ
TÜRKÖK Projesi kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol ile Türk Kızılayı ‘’Kök Hücre Bağışçısı Kazanımı’’ görevini üstlendi.
İstanbul Çapa Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğünün İstanbul’da ilk ’Kök Hücre Bağışçısı Kazanımı kampanyasını Federasyonumuz Gençlik Komisyonu ile birlikte yapma kararı aldı.
TDF Gençlik Komisyonu üyelerimiz, Çapa Kızılay Kan Merkezi ekibiyle birlikte Feshane’de kan bağışı kampanyası ile birlikte “Kök Hücre Bağışçısı Kazanımı” kampanyasına Feshane bahçesinde Kızılay çadırında devam ediyorlar.
Federasyonun başkan vekili Hüseyin Ayaz da kan bağışı destek vererek kan verdi.

AĞASAR OTÇU YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
Şalpazarı Dernekler Federasyonunca düzenlenen, Kültür ve Sosyal faaliyetler Komisyonu Başkanı Mehmet Sayal’ın yönettiği Trabzon sosyal yaşam kültürünün en önemlilerinden Şalpazarı Ağasar Otçu yürüyüşünün küçük bir örneği “Mini Otçu Yürüyüşü” ziyaretçilerin de katılımıyla gerçekleştirildi.
20 dakika süren yürüyüş salona girildikten sonra serbest Horon ve halk konseriyle devam etti.

TDF GENÇLİK KOROSU 3 GÜN KONSER VERDİ
Trabzon Dernekleri Federasyonu; Gençlik Korosunun 25 kişilik koro ekibi, Trabzon Türkülerinden oluşan repertuarı ile konser vererek ziyaretçilerden büyük beğeni kazandı. Ayrıca Karadenizli sevilen ses sanatçıları ve gösteri ekipleri her gün sahne aldılar. Karadeniz sanat camiasında parmakla gösterilen saygın sanatçı Temel Reis Kahramanlık destanı okuyarak tüm katılımcı ve ziyaretçiler tarafından ayakta alkışlandı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.