sv

ATAŞEHİR TRABZONLULAR DERNEĞİ

31 Ağustos 2016 12:35

ATAŞEHİR TRABZONLULAR DERNEĞİ YENİ DERNEK MERKEZİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Ataşehir Trabzonlular Derneği Yeni Dernek Merkezini Horon Ve Hamsi İle Hizmete Açtı
ATAŞEHİR TRABZONLULAR DERNEĞİ YENİ DERNEK MERKEZİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Trabzon Dernekleri Federasyonu; Genel Başkanı Mustafa Demir ile birlikte Genel Sayman Salih Zeki Durmuşoğlu, Başkan Yardımcısı Mustafa Can, Nurettin Çakmak ve Gençlik Komisyonu Başkanı İbrahim Akın’dan oluşan heyetle katıldılığimiz Ataşehir Trabzonlular Derneği’nin yeni dernek merkez binası CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de katıldığı törenle açıldı.

Açılışta katılımcılara horon eşliğinde hamsi dağıtıldı. Akif Hamzaçebi; Eser Ortada; Ben Niye Konuşayım’ Cumhuriyet Halk partisi Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin birkaç yıl önce verdiği sözün bu kadar güzel bir şekilde tahakkuk etmiş olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek “Ataşehir Belediye Başkanımızı ve bu binanın yapımına emeği geçen bütün arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. “Serin yaylaların, dalgalı denizlerin memleketi Trabzonlu hemşerilerim” Asıl konuşması gereken Sayın Belediye Başkanımızdır. Başkanımız burada ‘Eser burada; ben niye konuşayım. Konuşmaya gerek yok’ dediler. Bundan böyle, etkinlikleri bu güzel mekânda gerçekleştireceğiz” dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşmasında; Trabzon’un derneklerinin hizmetine dikkat çeken ve Ataşehir Trabzonlular Derneği’nin yeni merkezinde emeği geçen herkese teşekkür etti. “Fazla konuşamaya gerek yok. Yapılan eser ortada. Şimdiden hayırlı olsun. Emeği geçen Sayın Namık Sürmen başkana çok teşekkür ediyorum” diye sözlerine başlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Başkan Yardımcısı Namık Sürmen’i yanına davet ederek sürdürdüğü konuşmasında; “burada sadece Trabzonlulara değil Ataşehir’deki STK’lara yerler veriyoruz” dedi. “Kemençe Çalmayı Öğrenme” Dileğiyle Trabzonlular Derneği tarafından Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve Başkan İlgezdi’ye “kemençe çalmayı öğrenme” temennisi ile bölgenin önemli çalgısı kemençe hediye edildi.

Ataşehir Trabzon Derneği Sekreteri Haluk Sadıkoğlu’unun dernek kuruluş ve yeni merkezin yapım çalışmaları hakkında açıklamalar yaptığı konuşmasından sonra; Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethinin Trabzon’un fethi ile tamamlandığını ifade ettiği sözlerini hatırlatan Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir derneklerine yer tahsis ettiği için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür etti.

Ataşehir’deki Trabzonluların Gelebileceği Yer Ataşehir Trabzonlular Derneği’nin açılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Ataşehir’de yaşayan Trabzonluların eğitim ihtiyacı olanlar dâhil herkesin gelebileceği bir yer kazandırıldığına dikkat çekip kardeş ilçeleri Ataşehir’deki bu hizmetin önemli olduğunu söyledi.
Başkanlığını Namık Sürmen’in yaptığı Ataşehir Trabzonlular Derneği’nin Açılışına; CHP grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi ile birlikte Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Naim Yağcı ve yönetimi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yöneticileri. MHP Ataşehir İlçe Başkanı Oğuz Sarul ve yöneticileri, Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve Şube Müdürleri, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri katıldılar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.