sv

TDF GENÇLİK KOLLARI AĞRI’DA

01 Eylül 2016 07:33

 

ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR

“Çocuklar Üşümesin, Geleceğimiz Üşümesin” düsturuyla hareket eden Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları bir sosyal sorumluluk projesini daha başarıyla tamamladı.

Geçtiğimiz yıl Van ili Çatak İlçesi Kayaboğaz ilkokuluna yardım yaparak buradaki öğrencileri sevindiren TDF Gençlik Kolları bu yıl imkanların ve şartların yetersiz olduğu bir başka ilimizdeki okula Eğitim yardımı yapma kararı aldı. TDF Gençlik Kolları yaklaşık 1 aydır “Çocuklar Üşümesin, Geleceğimiz Üşümesin” sloganıyla hareket ederek Ağrı İli Eleşkirt ilçesi Ergözü Köyü İlkokulunda okumakta olan ilkokul ve anaokulundaki 220 öğrencinin kışlık kıyafetleri ile kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarını karşılayan yardımları geçtiğimiz hafta öğrencilere ulaştırdı.
Proje kapsamında TDF Gençlik kollarından; Zafer Tarkan, Ali Cihan AKGÜL, Hayati İPEKÇİ den oluşan, çalışma gurubumuz Ağrı Eleşkirt’e giderek hem bizzat yardımların dağıtımını gerçekleştirdiler, hem de İlçe’de resmi ziyaretlerde bulundular. TDF Gençlik Kolları çalışma gurubu perşembe günü uçaktan indikten sonra Trabzonlu Hemşerimiz Ağrı Eleşkirt Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU’nu ziyaret ettiler. Cuma günü birlikte kahvaltı yaptıktan sonra Ergözü Köyü İlkokuluna giderek yardımları çok sayıda Trabzonlu öğretmenler ile birlikte dağıttılar.

BİZE HER YER TRABZON

Kendisi de Trabzonlu olan Ağrı Eleşkirt Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU yapılan bu çalışmadan çok mutlu olduklarını, Trabzonlu kardeşlerimizin sevgilerini katıp yolladıkları yardımların öğrencilerimizin yüzünde oluşturduğu tebessüm ve mutluluk her şeye değer, Trabzonlu gençler bu proje ile sadece yardım yapmakla kalmayıp bir sevgi köprüsünün temelini atmış oldular, dedi. çalışma gurubumuz öğleden sonra Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin SARI’yı ziyaret etti. Akşam yemeğinde ise; Eleşkirt Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçede görevli Savcılar, AKP ilçe Başkanı, Ergözü Köyü İlkokulu Müdürü ve proje için talepte bulunan Trabzonlu Öğretmen Mustafa ŞAFAK ile bir araya geldi. Proje Komisyonu Başkanı Zafer TARKAN yemekte, yapılan çalışmanın detayları ve TDF Gençlik Kollarının yaptığı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ağrı Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin SARI; Trabzon gençliğini takdir ve tebrik ediyorum yaptıkları bu özverili çalışmadan dolayı, bu gençler var olduğu sürece ülkemizin birlik ve bütünlüğüne hiçbir unsur zarar veremeyecektir, dedi.

OLMAZSA OLMAZIMIZ TRABZONSPOR

TDF Gençlik Kolları Yardım projesi çalışma gurubu gerçekleştirdiği ziyaretler sonunda ziyaret ettikleri tüm idarecilere isimlerinin yazılı olduğu Trabzonspor Forması hediye ettiler. Proje Komisyonu Başkanı Zafer TARKAN; TDF Gençlik Kolları olarak sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyoruz, özellikle geleceğimiz olan öğrenci kardeşlerimizin eğitimlerine katkıda bulunmak, onları gülen mutlu yüzlerle görmek bizleri de mutlu ediyor. Bu proje inanıyorum ki sadece yapılan bu yardımla kalmayacak ileriki dönemlerde Trabzon’dan köy okullarından biri ile Ergözü İlkokulumuzu kardeş okul yaparak, bu okulumuzda birde kütüphane kurmayı düşünüyoruz, dedi.

TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Akın; Gençlik Kolları olarak özverili bir ekip çalışması sonunda bir projeyi daha başarıyla tamamlamanın mutluluğu içindeyiz. Başta Gençlik Kollarındaki arkadaşlarım olmak üzere bizlere bu projede maddi manevi destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bizler Trabzon ve Trabzonspor’un en iyi şekilde temsil edilebilmesi adına çıktığımız bu yolda sadece kendi içimizde değil ülkemizin her karış toprağında hatta sınırlarımız dışında bizlerin çalışmalarıyla, yardımlarıyla mutlu olabilecek herkesi mutlu etmek için var gücümüzle mücadelemize devam ediyoruz.

“En mükemmel insan, Başkalarına en çok yararı dokunan insandır.” Hadisi Şerifinden yola çıkarak mükemmel değiliz ama mükemmel olabilmek için durmaksızın çalışacağız, dedi

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.