sv

TAHSİN TERZİ 20.SANAT YILI GECESİ

01 Eylül 2016 08:58

TAHSİN TERZİ 20.SANAT YILI GECESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trabzon Dernekleri Federasyonunun Karadeniz Müziği Adına Önemli Bir Projesi Daha Hayata Geçti.
Fikir öncülüğünü Karadeniz Müziğinin sevilen sanatçılarından Hülya Polat’ın yaptığı “sanatçılarımızı yaşarken onurlandırma, ödüllendirme projelerinden bir olan Tahsin Terzi Sanatta 20. Yılı Gecesi 14 Ocak 2015 Çarşamba günü saat 19.00 da Haliç Kongre Merkezi, Haliç Salonunda gerçekleştirildi. TDF Genel Başkanı Mustafa Demir yaptığı açıklamada; “TDF olarak bir farklılığı ortaya koyarak sanatçılarımızı sadece öldükten sonra anmayalım, hak ettikleri değeri zamanında vererek onları yaşarken onurlandırmak daha anlamlı olacaktır. Bu nedenle bu organizasyonu gerçekleştirdik.

Tahsin Terzi için yapılan 20. Sanat yılı gecesi bizim adımıza da, Karadeniz müziği adına da bir ilk oldu.” Dedi. Tahsin Terzi İçin Yapılan 20. Sanat Yılı Gecesinde Sunumunu Yasemin AYDIN yaptığı gecede, Cengiz KURTOĞLU, Resul DİNDAR, İsmail TÜRÜT, Apolas LERMİ, Onay ŞAHİN, Sinan YILMAZ, Ayşenur KOLİVAR, Recep ERGÜL, İlknur YAKUPOĞLU, Selim BÖLÜKBAŞI, Hülya POLAT ile Tahsin Terzi birlikte sahne alarak katılımcılara horon ve kemençe gecesi yaşattılar.

Sanat Gecesine iş, siyaset, spor, sanat dünyasının değerli isimleri ve yerel yönetimlerden Belediye Başkanları, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Trabzon camiasının önemli sivil toplum kuruluşları Başkan ve yönetim kurul üyelerinden seçkin isimler katılım sağladı. USTA KEMENÇECİ Tahsin TERZİ Tahsin Terzi 1972 yılında Trabzon’un Of ilçesine bağlı Cumapazarı Beldesinin Serindere Köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta dereceli okulları memleketinde bitirdi.

Kısa süreli bir Almanya macerası yaşadıktan sonra yurda dönerek İstanbul’a yerleşti. Tahsin Terzi Çocukluk yıllarında, yaklaşık 12 yaşında kemençeyle tanıştı. Dedesi ve amcaları da kemençe çalardı. Tabiri caizse aslında aileden gelen bir sevda da denebilir kemençe Tahsin Terzi için. Profesyonel olarak bir eğitim almadan kendini yetiştiren TERZİ, İlk Profesyonel sahnesini Yusuf Cemal KESKİN’İN TGRT ekranlarında yayınlanan “Reisin Takası” adlı programına çıkarak gerçekleştirdi.

İlk profesyonel deneyiminin ardından yıllarını kemençeye adayan ve çok sayıda sanatçıyla sayısız albüme imza atan Tahsin Terzi bu günlerde, Trabzon Dernekleri Federasyonuna 20. Sanat yılını kutlayan Tahsin TERZİ evli ve 2 çocuk babasıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.