sv

TRABZONLU GENÇLERİN ABANT ÇOŞKUSU

01 Eylül 2016 10:47

TRABZONLU GENÇLERİN ABANT ÇOŞKUSU

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları geleneksel kış gezisini 15 Şubat Pazar günü Bolu Abant Gölü Doğa Parkına gerçekleştirdi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kış gezisi kapsamında geçtiğimiz Pazar sabahı TDF Genel Merkezi önünden Bolu Abant’a otobüs hareket etti.

Trabzon sevdalısı gençler yaklaşık 3 saat süren yolculuk boyunca Karadeniz müzikleri ile coştular. Zaman zaman hareket halindeki araçta horon eden gençler yolculuğun keyfini doyasıya çıkardılar. Abant Gölüne gelmeden açık büfe kahvaltı için Abant Gökdere Kartal Yuvası tesislerine uğrayan gençler kış manzarasının ve karın keyfini doyasıya çıkarmak için enerji depoladılar. Kahvaltının ardından Abant gölüne doğru hareket eden gençleri girişte beyaz örtüsüne bürünmüş harika bir kış manzarası karşıladı.

Gördükleri güzelliğe hayran kalan gençler araçtan iner inmez karla bütünleştiler. Kimisi kartopu oynarken, kimisi de manzara eşliğinde fotoğraf çekilmeye başladı. Göl boyunca türküler söyleyerek, kartopu oynayarak yürüyen gençler, yol boyunca zaman zaman oynadıkları horonla Abant gölünü ziyaret edenlerin ilgisini çektiler. Gidilen yer Abant olur, kar olur da kayak keyfi olmaz mı, ormanlık alanda yamaçlarda oluşturulan kayak pistlerinde doyasıya eğlenen gençler bütün yorgunluklarını, streslerini dağıttılar dersek yeridir. Havanın kararmasıyla Abant’tan ayrılan gençler akşam yemeği için tarihi dokusuyla dikkatleri üzerine çeken İzmit’teki Livadi Cafe Restoran’a uğradılar.
Orta köşesinde yanan şöminenin sıcaklığıyla yenen yemeklerin ardından araç tekrar İstanbul’a doğru yola koyuldu. Geziye katılanlar bir günü dolu dolu geçirmenin mutluluğuyla son durak olan Federasyon Merkezinde geziyi sonlandırdılar. TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim AKIN; bu güzel gezide bizlerle birlikte olan tüm Trabzon Sevdalısı gençlerimize teşekkür ediyorum, ayrıca bu gezinin gerçekleşmesinde katkısı olan Bahçelievler Belediyesi’ne ve Ahmet HOCAOĞLU’na da teşekkürlerimi iletiyorum

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.