sv

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ

01 Eylül 2016 10:51

TDF KADIN KOMİSYONU “DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ”KUTLADI

Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle toplanarak Tüm Kadınların “Dünya Kadınlar Günü”nü Kutladı.
TDF – Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle Federasyon Merkezinde toplanarak kutlama ve basın açıklaması yaptı.

Toplantıya TDF Başkanı Mustafa Demir, Başkan vekili Hüseyin Ayaz, Genel Sayman Salih Zeki Durmuşoğlu, Gençlik Kolu Başkanı İbrahim Akın, Trabmarder-Trabzon Kahramanmaraş Kardeşlik Köprüsü Derneği Başkanı Ökkeş Bölükbaşı, Başkan Yardımcısı Hüseyin Karaer de konuk olarak katıldılar ve TDF Kadın Kolu üyelerini kutladılar. TDF – Kadın Komisyonu Başkanı Asuman Durmuşoğlu yaptığı basın açıklamasında; Bu gün burada sizlerle “Dünya Kadınlar Günü”müz nedeniyle toplandık.

Bizler Trabzon Kadınları olarak; Aylardır, Günlerdir devam eden Kadınlara baskı, yıldırma, yaralama, öldürme, ikinci sınıf sayılarak ezilme ve dışlanma olaylarının etkisi altında acıları içimizde bizleri de yakan üzen sıkıntılar içerisinde tüm Türk kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü her şeye rağmen kutlamak istiyoruz.

Biz TDF – Trabzon kadınları; Hem ana, hem eş, hem de arkadaş olarak bundan böyle Federasyonumuzun tüm çalışmalarına katılarak destek olacağımız gibi hazırlayacağımız yıllık plan ve programlarla kendi çalışma takvimimizi de oluşturarak sivil toplum içerisinde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. Dedi. Toplantıya TDF Başkanı Mustafa Demir ise yaptığı konuşmada Bizim kadınlarımız her şeyin en güzeline layıktır.

Fedakârlığı, çalışkanlığı yardımseverliği ile hayatın her alanında anasına, babasına, kardeşlerine, eşine, çocuklarına desteklerini esirgemezler. Bu nedenle kadınlarımız her zaman, her şeyin en iyisine layıktır. Güzel ülkemizde, güzel insanlarla yaşamı sevgi ve saygı çerçevesinde paylaşmak istiyoruz. Cennetin, Anaların ayakları altında olduğu bilinciyle Türkiye’de ve Dünya’da kadınlarımızın her alanda etkin kılınmasını istiyoruz.

Özgecan Aslan kızımızın şahsında tüm şiddet görerek ölen kadınlarımızı da rahmetle anıyor ve tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz. Dedi. Bir daha bu ve buna benzer olayların Güzel Ülkemizde yaşanmamasını diliyor ve bu uğurda TDF Kadın Komisyonu olarak üstümüze düşeni Trabzon Dernekleri Federasyon’umuzla birlikte yapacağız.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.