sv

ŞEHİTLİK ANNELERİMİZLEYDİK

01 Eylül 2016 12:17

Trabzon Dernekleri Federasyonunu Şehit annelerini yine unutmadı. Edirnekapı Şehitliği’nde gerçekleştirilen programda; evladını bu vatan uğruna şehit veren annelerimizle birlikte, anneler gününü kutlayarak, onlara evlatlarının yokluğunu unutturamasak ta evlatları olduğumuzu hatırlatmak istedik.
Her yıl mayıs ayının ikinci haftası pazar günü ilan edilen anneler günü bir cok platformda kutlandı. Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu olarak bu yıl da Edirnekapı Şehitliği’nde gerçekleştirdiğimiz programda evladını bu vatan uğruna şehit veren annelerimizle birlikte, anneler gününü kutlayarak, onlara evlatlarının yokluğunu unutturamasak ta evlatları olduğumuzu hatırlatmak istedik.

Trabzon dernekleri federasyonu gençlik kolları olarak Edirnekapı Şehitliği’ne toplanan gençlerimiz anneler gününün önemine istinaden şehitliği ziyarete gelip evlatları icin gözyaşı döken anneleri çiceklerle karşıladılar. Edirnekapı şehitliğinin girişine Türk Milletinin geçmişinden günümüze tarihi akışa yön veren liderlerin resimlerinin Türkiye haritası üzerine işlendiği pankart ve altında yazılı olan “Alparslanların, Osman Gazilerin,Fatih Sultan Mehmetlerin, Mustafa Kemallerin armağan ettikleri kadim anadolu topraklarına; biricik yavrularını feda ederek, milletimizin gönlünde bayraklaşan şehit annelerimizin anneler günü vesilesiyle ellerinden öper, en derin minnet duygularımızı sunarız” yazısı Trabzonlu gençlerin duygularına tercüman oldu. Şehitlerimiz için şehit anneleriye beraber hoca eşliğinde kuran okuttuk. Birlikte dua ettik. Dua bitiminde dağıtılan lokumlarla beraber şehit annelerinin anneler günü tekrar kutlandı.

Etkinliğe destek vermek için Enes Arslantürk ve Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Komisyonu büyük bir özveri ve şevkle katılım sağladılar.

Etkinlik komisyon Başkanı ve Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Turgay ŞEN; Şehitlerimiz için şehit annelerimizle birlikte olduk . Birlikte dua ettik , bi nebze de olsa acılarını hafifletmeye çalıştık, şehitlerimizin bizim hayatımızdaki yeri çok ayrıdır. İnşallah her daim bu vatana can veren kan veren şehitlerimizi içinde yaşayan, yaşatan nesillerle ülkemizi en iyi şekilde temsil edebiliriz, ifadelerini kullandı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.