sv

5. HALISAHA TURNUVASI

01 Eylül 2016 12:19

5. HALISAHA TURNUVASI FİNAL ŞÖLENİ

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Dernekler Arası Geleneksel 5. Halısaha Futbol Turnuvası Enver YILMAZ Kupası 17 Mayıs Pazar günü Gaziosmanpaşa Stadında gerçekleşen turnuva final şöleni programında oynanan maçlar neticesinde Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyler Derneğinin şampiyonluğu ile son buldu.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Dernekler Arası Geleneksel 5. Halısaha Futbol Turnuvası Enver YILMAZ Kupası 17 Mayıs Pazar günü Gaziosmanpaşa Stadında gerçekleşen turnuva final şöleni programında oynanan maçlar neticesinde Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyler Derneğinin şampiyonluğu ile son buldu. İstanbul’da Trabzon’u ve Trabzonspor’u temsil eden 10 Derneğin oluşturdukları takımların katılımıyla mart ayında halısahada başlayan turnuva Gaziosmanpaşa Stadındaki final maçlarıyla tamamlandı. Kıyasıya mücadeleleri sonucunda Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Dernekpazarı Günebakan Köyü Derneği arasında 3.lük maçına, Of Hayrat Birleşik Makililer Derneği ile Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyler Derneği final maçına çıkmaya hak kazandı.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları düzenledikleri dernekler arası geleneksel 5.halısaha Futbol turnuvası için güzel bir final şöleni organize etti. Gaziosmanpaşa Stadında saat 16:00 – 20:30 arasında gerçekleşen final şöleninde açılışı sanatçılar yaptı. Final maçları öncesinde Hilmi YEREBAKAN ve Uğur ALBAYRAK, Samet AKÇAY’ın kemençesi, Fatih AKYILDIZ’ın klavyesi eşliğinde türküleriyle sahne aldılar.

Turnuva final Şölenine TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR, TDF Genel Sekreteri Ali Turan GÜR, TDF Sayman’ı Salih Zeki DURMUŞOĞLU, TDF Kadın Komisyonu Başkanı Asuman DURMUŞOĞLU, Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneği Başkanı ve TDF Yönetim Kurulu üyesi Kani SAKA, Of Hayrat Birleşik Makililer Derneği Başkanı ve TDF Yönetim Kurulu üyesi İdris TÜRK, çeşitli dernek temsilcileri, basın mensupları ve futbolsever katıldı. 3.lük maçında Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği – Dernekpazarı Günebakan Köyü Derneği normal süresi 1-1 tamamlandı, penaltı atışlarında 5-4 lik üstünlük sağlayan Dernekpazarı Günebakan Köyü Derneği turnuvayı 3. tamamlayarak 3.lük kupasını porno izle kaldıran taraf oldu. Şampiyonluk maçı öncesinde turnuvaya katılan Avcılar Trabzonlular Derneği, Bağcılar Trabzonlular Derneği, Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneği, Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği, Dernekpazarı Vakfı, Çaykara Şahinkayalılar Derneği, Trabzon Çaykaralılar Derneği, Trabzonlu Eğitimciler Derneği, Dernekpazarı Günebakan Köyü Derneği takımlarına TDF Gençlik Kolları tarafından turnuvaya katıldıkları için teşekkür plaketleri verildi.

Final müsabakasında heyecan doruktaydı, grup maçlarını namağlup tamamlayan Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği ile Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneği arasındaki kıyasıya mücadelenin sonunda sahadan 5-1 galip ayrılan Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneği Şampiyonluk Kupasını kaldırmaya hak kazanırken, Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği 2. Lik kupasını kaldıran taraf oldu. Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği Kaptanı 2.lik kupasını TDF Gençlik Kolları Başkan Vekili ve Turnuva Komitesi Başkanı Ali Faik ŞEKER’den alırken Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneği Kaptanı şampiyonluk kupasını TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim AKIN’dan aldı. Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği Takımından Mustafa Onur TÜRK turnuvayı Gol Kralı olarak tamamlayarak ödül almaya hak kazandı.

TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim AKIN yaptığı açıklamada bu yıl 5. Sini düzenlediğimiz turnuvada dostluk ve centilmenlik sınırları dahilinde bu güzel organizasyonu tamamlamış bulunduk, katılan tüm takımlara ve dernek temsilcilerine teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı. TDF Gençlik Kolları Başkan Vekili ve Turnuva Komitesi Başkanı Ali Faik ŞEKER ; Turnuvamızın Şampiyonu olan Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri Derneğini ve Dernek temsilcilerini kutluyor, turnuvaya katılan tüm takımlara bizimle birlikte oldukları için teşekkürlerimi iletiyorum, ifadelerini kullandı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.