sv

TRABZON’LU GENÇLER

01 Eylül 2016 12:31

TRABZON’LU GENÇLER BİRLİKTE YAŞAYALIM BİRLİKTE YAŞATALIM DEDİ

Trabzon sevdalıları bu seferde Güngören’de ihtiyaç sahiplerine CAN oldu. 26 Nisan2015 Pazar Günü Güngören Kale Center Outlet önünde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde horon ve kemençe eşliğinde Trabzon sevdalıları horona, Kızılay stokları kana doydu.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları öncülüğünde Trabzon sevdalıları bu seferde Güngören’de ihtiyaç sahiplerine CAN oldu. 26 Nisan2015 Pazar Günü Güngören Kale Center Outlet önünde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde horon ve kemençe eşliğinde Trabzon sevdalıları horona, Kızılay stokları kana doydu. Horon Canımızı, Kızılay Kanımızı Alacak sloganıyla başlayan kan bağışı etkinliklerinde canla başla çalışan TDF Gençlik Kolları gönüllüleri horon halkası ve çevresinde toplananlardan kan alabilmek için özveri ile çalıştılar. Reco Şov sunuculuğunda sahne alan Yöresel sanatçılar; Hilmi YEREBAKAN, Uğur ALBAYRAK, Hilmi KARA, AşıkSÜLEYMAN bu anlamlı günde gönüllü olarak katılıp kan bağışı için söyledikleri türkülerle Kale Center önüne akın eden yüzlerce vatandaşın hoş vakit geçirmesine katkı sağladı. Klavyede Ömer UÇAR, Kemençede Samet AKÇAY sanatçılara eşlik etti. Gün boyu horon kemençe eşliğinde yapılan çalışma neticesinde 148 Ünite kan bağışı Kızılay stoklarına eklenmiş oldu. Etkinliğe katılarak kan bağışında bulunanlar arasında TDF Kadın Komisyonu Başkanı Asuman DURMUŞOĞLU, TDF Genel Saymanı Salih Zeki DURMUŞOĞLU’ da vardı.

mersinescort
Gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine katılan TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR; Gençlerin özverili çalışmaları takdire şayandır. Kendilerini Kutluyorum, Bu kan bağışı etkinlikleri ile hayata bağlanan hastalarımızın dualarıyla her zaman hayırlı işlerde yarışan bir Trabzon gençliğinin var olacağı inancındayım, ifadelerini kullandı.
TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim AKIN; Kızılay ile Mecidiyeköy Cevahir AVM önünde başlayan ortak kan bağışı etkinlik programımız her yıl 3-4 kez yapılarak farklı bölgelerde tekrarlanmaktadır. Bu vesile ile hastanelerde ihtiyaç sahibi hastalarımızın kan ihtiyaçlarını gidermeye aracı oluyoruz. Toplumumuzu kan bağışı konusunda bizlerin vazgeçilmezi olan kemençe ve horon eşliğinde bilgilendirip bağış yapmaya teşvik etmekle çok önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğimiz inancındayız. Kızılay Yetkililerince, yapılan her etkinlikten sonra, duyulan memnuniyetin iletilmesi ve teşekkürlerinin sunulması bizlerin ne kadar doğru işler yaptığını Bir kez daha kanıtlıyor. Bizler TDF Gençlik Kolları olarak başta Trabzon gençliği olmak üzere tüm ülke gençliğine örnek sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Tüm Trabzon sevdalısı gençlerimizi bu yardımsever gönüllü gençlik halkasının bir parçası olmaya davet ediyorum, ifadelerini kullandı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.