sv

TRABZONLU KADINLARDAN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

03 Kasım 2016 09:21

Trabzonlu kadınların bir araya geldiği kahvaltıda, Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu öncülüğünde yeni dönem yol haritası çizildi.

Yaptıkları çalışmalarla ve başarılarıyla öne çıkan Trabzonlu kadınlar, kahvaltıda buluştu. Bahçelievler’in en güzide mekânlarından biri olan Yaren Kafe’de bir araya gelen Trabzonlu kadınlar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında geçtiğimiz yıl başlattıkları çalışmaları bu yıl ikiye katlayarak daha da genişleteceklerinin kararını aldılar.
Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu, “Biz Trabzonlu kadınların, evde oturarak günümüzü geçirmek yerine eşleriyle beraber hayatı paylaşarak, daha güzel işler yapmak hedeflerinin ilk sırasında yer almaktadır. Bu yıl farklı bir konseptle yeni bir proje çizerek, İstanbul’un 29 ilçesinde faaliyet gösteren Trabzon’umuzu temsil noktasında hizmet etmeye gönül vermiş ilçe ve mahalle derneklerimizi ziyaret ederek, her dernekte kadın kolları oluşturacağız. Çatı derneğimiz olan Trabzon Dernekleri Federasyonu’nu temsil noktasında her dernekte kadın kollarından temsilcisi seçerek görev dağılımları yapacağız ve ortak çalışmalarla projelerimizi hayata geçireceğiz. Yeni bir döneme başlarken el birliği ile yapamayacağımız hiç bir iş yoktur. Kendinize güvenin. Bundan sonra daha sık toplantılarımız olacak, bir araya daha çok geleceğiz. Hepimize görev düşüyor. Hepimizin anaları Trabzon’un o dik yamaçlarında çalışarak bizleri büyüttü. Demek ki çalışırsak başaramayacağımız iş yoktur” dedi.

Konuşmaların ardından sanatçılar Hilmi Yerebakan, Uğur Albayrak ve Hilmi Kara söyledikleri birbirinden güzel türkülerle davetlilere eğlenceli anlar yaşattı. Türkülere kendini kaptıran misafirler, hep birlikte dakikalarca horon oynadılar.

Sadullah Dervişoğlu

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.