sv

DERNEK BAŞKANLARI İSTİŞARE KAHVALTISI

29 Ağustos 2016 11:57

TDF DERNEK BAŞKANLARI İSTİŞARE KAHVALTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlamaları Ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak; 2014 yılı 24 Şubat Trabzon’un kurtuluşunun 96.yıldönümü kutlama programını, aynı tarihte Ankara’da düzenlenen ”Trabzon Günleri” etkinlikleri ile çakışmaması için 27 Şubat – 02 Mart 2014 tarihlerinde yapmaya karar verdik. Bu nedenle; “Trabzon’un kurtuluşunun 96. yılı kutlamaları” ile “Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri“ etkinliğimizi birleştirerek 27 Şubat – 02 Mart 2014 tarihlerinde 4 gün boyunca İstanbul-Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde kutlayacağız. Kahvaltılı İstişare Toplantımız Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak; Bu etkinliğimizin koordinasyonu ve planlaması için de 22 Aralık 2013 Pazar günü İstanbul – Fatih Vatan Caddesi İstanbul Akgün Otel’de 10.00-13.00 saatleri arasında 200’e yakın Trabzon adına faaliyet gösteren Dernek Başkanları ve temsilcilerini ağırladığımız kahvaltılı istişare toplantısını gerçekleştirdik.

Trabzon STK Dernek Başkanları Buluşmamız
24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu Kutlamalarımızı Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde Sivil Toplum Kuruluşlarının Katılımlarıyla 4 Gün boyunca Bütün hemşerilerimizle Birlikte Kutlayacağız.
Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlamaları Ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri
Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak; 2014 yılı 24 Şubat Trabzon’un kurtuluşunun 96.yıldönümü kutlama programını, aynı tarihte Ankara’da düzenlenen ”Trabzon Günleri” etkinlikleri ile çakışmaması için 27 Şubat – 02 Mart 2014 tarihlerinde yapmaya karar verdik. Bu nedenle; “Trabzon’un kurtuluşunun 96. yılı kutlamaları” ile “Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri“ etkinliğimizi birleştirerek 27 Şubat – 02 Mart 2014 tarihlerinde 4 gün boyunca İstanbul-Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde kutlayacağız.
Kahvaltı İstişare Toplantımız
Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak; Bu etkinliğimizin koordinasyonu ve planlaması için de 22 Aralık 2013 Pazar günü İstanbul-Fatih Vatan Caddesi İstanbul Akgün Otel’de 10.00-13.00 saatleri arasında 200’e yakın Trabzon adına faaliyet gösteren dernek başkanları ve temsilcilerini ağırladığımız kahvaltılı istişare toplantısını gerçekleştirdik.
Gönül Birlikteliğinden, Federasyona…
Kahvaltılı istişare toplantımızın açılış konuşmasında Genel Başkanımız Mustafa DEMİR;
Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun temelleri; 1995 yılında İstanbul’da faaliyette bulunan Trabzon’un İl ve ilçe dernek başkanlarının bir araya gelmeleri sonucu “Gönül Birlikteliği” olarak Trabzon Dernekler Birliği adıyla faaliyete başlamıştı. Bu Gönül Birlikteliği; 2005 yılında Avrupa Birliği Uyum Yasaları Uyarınca “Trabzon Dernekleri Federasyonu” adını almıştır.Bu çerçevede başta İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere bütün Trabzonluların sesi olma gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak; 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşunu 1995 yılından bu yana İstanbul’da Abdi İpekçi, Haldun Alagaş, Hakkı Başar, Ahmet Cömert gibi Kapalı Spor Salonlarında ve Bahçelievler Kültür Merkezi, Bostancı Gösteri Merkezi gibi merkezlerde onlarca kez, on binlerce Trabzonlunun katılımlarıyla birlikte kutladık
Trabzon’un Fethinin 552.Yıldönümü Kutlamaları İstanbul’da İlk Kez
Bildiğiniz gibi 26 – 29 Eylül 2013 tarihlerinde yine Feshane Kültür ve Kongre Merkezinde siz değerli hemşerilerimizle birlikte “Trabzon’un Fethinin 552.Yıldönümü Kutlamaları” ve “Trabzon Tanıtım Günleri” etkinliği düzenledik ve herkesin takdirini kazandık.
Bu kez Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları ile yapacağımız “Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri” etkinliğine de tüm hemşerilerimizin destek vereceğinden ve bu etkinliği de başarıyla gerçekleştireceğimizden eminim.

İsim, Logo ve Etkinlik Patentlerimiz
Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak, Trabzon adı kullanılarak kurulan veya kurulacak olan Dernek, Federasyon ve Konfederasyonlarla karıştırılmamak ve olabilecek karışıklıkları, art niyetli girişimleri önlemek amacıyla kurumumuzun isim ve logosunu tescil ettirdik. Ayrıca Trabzon’umuzu ilgilendiren özel günlerin ve etkinliklerin programları da çakışmakta ve bir karışıklığa sebep olmaktaydı. Bunun da önüne geçmek için Trabzon’umuzun özel günlerinin etkinlik ve kutlamalarının Patent ve Tescillerini de Trabzon Dernekleri Federasyonu adına alarak tek elden kutlama imkânına kavuşmuş bulunmaktayız.
– “Trabzon’un Fethi Etkinlikleri ” ,
-“Trabzon Tanıtım Günleri Etkinlikleri’’,
– “Trabzon’un Kurtuluşu Etkinlikleri’’ ve
-“Trabzon Dernekleri Federasyonu” Artık tescillenmiştir. Rastgele, izinsiz kullanılamaz.

24 Şubat 2014 Trabzon’un Kurtuluşunu Kutluyoruz
24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu Kutlamalarımızı bu yıl Ankara etkinlikleriyle çakışmaması için 27 Şubat – 02 Mart tarihlerinde 4 gün boyunca yine Feshane’de Sivil Toplum Kuruluşlarının Katılımlarıyla Kutlayacağız. Tüm derneklerimize 20 m2 ücretsiz stant vererek kendilerini tanıtmalarına katkıda bulunacağız. Bu anlamda burada bulunan Başkan arkadaşlarımızın fikirlerinden faydalanmak istiyoruz. Lütfen görüş, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşınız, ne yapılması gerekiyorsa hep beraber, birlikte en güzelini yapalım.” Dedi.
Konuk Başkanlar Kürsüde
Kahvaltılı Başkanlar Buluşmasında, yapılacak etkinliklerin koordinasyonu ve planlaması için kürsüye davet edilen konuklar önemli açıklamalarda bulundular.
Onursal Başkan Tekin KÜÇÜKALİ;
Sayın Tekin Küçükali, katılımcılara ve federasyon yönetimine teşekkür ve saygılarını belirttikten sonra; “Bizim Trabzonlular olarak çok önemli bir noksanımız bu ve benzeri toplantılarımızın çoğunluğuna hanımlarımız gelmiyor. Buna bir çözüm bulalım ve eşlerimizi, kızlarımızı da aramıza alarak gücümüze güç katalım. Çocuklarımıza, gençlerimize Trabzonspor’umuzu sevdirebilmek için ne gerekiyorsa yapalım, gerekirse hediyeler vererek etkinlik ve toplantılarımıza gelmelerini sağlayalım.
Birlik ve bütünlüğümüzü sağlayabilmek adına içimize siyaseti sokmayalım. Elimizdeki tek sopa Trabzon’dur, sahip çıkalım. Meşhur ürünlerimize sahtekârlık sokuldu, tereyağımız sahteleştirildi. Yaşatılan Kendi değerlerimizi ve ürünlerimizi koruyalım. Beton Helvamızı da unutmayın. Trabzon Dernekleri Federasyonumuzun onurlu mücadelesini destekleyelim, bu güzel çıkışının arkasında duralım.”Dedi.
TİAD- Trabzon İş Adamları Derneği Başkanı Atalay ŞAHİNOĞLU;
Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu sabah yoğun bir trafiğim olmasına rağmen bu daveti alınca biraz da ne olacağını görmek için buraya geldim. Federasyon lafları ile bize de geliyor arkadaşlar. Bir bölünmüşlük olduğunu algıladık. Bugün burada ciddi bir federasyon olduğunu gördüm ve çok mutlu oldum. Hakikaten bu Pazar sabahında erkenden buralara teşrif ederek gelmenize memnun oldum. TDF Başkanı Mustafa DEMİR konuşmasında federasyon patentini aldık ve yapacağımız bazı aktivitelerin patentini aldık, dedi. Buna ben çok üzüldüm. Bu demektir ki aramızda birlik ve beraberlik sağlanamıyor. Federasyon demek birtakım kuruluşların bir isim altında birleşmesidir. Ben şimdi Trabzon’a bakıyorum, devamlı birileri geliyor, ben federasyon kurdum şöyle aktivite yapacağım bizimle olun. Bir kere bunu ortadan kaldırmamız lazım. Lisansla iş yapmak yerine bu bölünmüşlüğü ortadan kaldıracak hepimize ne görev düşüyorsa bunu yapalım. Bu bölünmüşlüğü ortadan kaldıralım. Böyle her aklına gelen ben federasyon kurdum gel sizin derneği federasyonumuza alalım teranesinden vazgeçsinler. Trabzon ve Trabzonlu bu ülkenin çimentosudur.” Dedi.
Dr. Necmettin KURT;
Trabzon Dernekleri Federasyonumuzun Trabzon’un kurtuluşu etkinliklerine tam destek vereceğimize söz veriyorum. Trabzon’ a çok büyük katkı olacaktır. Daha önce de burada Trabzonlu hekimler olarak bir araya gelmiştik. Bu tür toplantıları önemsiyorum.
Federasyonun bu faaliyetleri Trabzon adına önemlidir. Sivil toplum örgütleri, ülkemizle ilgili sorunları paylaşmalı, kimseye koltuk değneği olmamalı.
Finlandiya’nın nüfusu 5 milyon fakat sivil toplum kuruluşlarının üye sayısı 40 milyon, bir düşünün nasıl oluyor bu iş.? Demek ki Finlandiya’da insanlar sorunları ve çözümleri için farklı birçok derneğe üye olup faaliyette bulunuyorlar. Bu örnek sivil toplum örgütlerinin yararları açısından önemlidir.” Dedi.
TDF Eğitimciler Komisyon Başkanı ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kenan KIRALİ;
Trabzonlular arasında ayrılık olmamalı, daha önce yine burada yaptığımız Trabzonlu eğitimciler toplantımızda da belirttiğimiz gibi eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimizin sorunları ve çözümleri için yeni kurduğumuz bir eğitimciler derneğimiz var. Bireysel çabalar sonuç vermiyor bu nedenle biz de eğitimciler olarak, sorunlarımıza çözüm aramak ve meslektaşlarımıza faydalı olacak çalışmaları dernek olarak yürüteceğiz. Bu nedenle Federasyon çatısı altındayız. Herkes taşın altına elini koyacaktır. Kişisel menfaat yok, konumuz Trabzon’un menfaatleri olacak. Başımızda Trabzon Dernekleri Federasyonu var, onlarla birlikte hareket edeceğiz.” Dedi.
TDF Sağlık komisyonu onursal Başkanı, Prof. Dr. Ali AKYÜZ;
Birinci dünya savaşından sonra, Sevr anlaşması kabul ettirilmeye çalışıldı. İyi ki petrolümüz yok, olsa daha kötü olurdu. Atatürk’ten sonra Türkiye bağımsız olamadı. Dünyayı kapitalizm yönetiyor. Amerika ve Rusya ile iyi geçinmek lazım. Bu ülkeye hiç ayırım yapmadan sahip çıkalım. Batının ayağına basılınca tepemize çıktılar. Doğruyu halka anlatmalı, bu ülkede ezanın susmaması için dernekler çalışmalıdır.” Dedi.
ayrıca;
Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı, İsmail Turgut Öksüz;
Şalpazarı Eğitim Derneği Başkanı, Hasan Keskin;
Of-Hayrat Dernek Başkanı, Mustafa Saral;
TÜSED –Trabzonlu Üniversite Öğrencileri Derneği Başkanı, Yüksel Yılmaz;
OF-Hayrat Birleşik Makililer Derneği Onursal Başkanı ve TDF Yönetim Kurulu Üyesi İdris Türk
Arsin Dernek Başkanı, Zafer Duran;
Televizyon Programcısı, Osman Akdağ
Radyo ve Televizyon Programları Yapımcı ve Sunucusu, Zeki Gökçe;
Söz alarak kürsüden başkanlara hitaben görüşlerini dile getirdiler.

1_1_3

1_3_2

1_4_2

1_5_2

1_6_2

1_7_2

1_9_2

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.