BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONU BASIN AÇIKLAMASI

İstanbul’da Trabzon’la ilgili faaliyette bulunan 250 derneğimizle birlikte bu saldırıyı şiddetle kınıyor.

Trabzon İl sınırları içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübü kafilesine yapılan menfur saldırı Allah’ın inayeti ile en hafif şekilde atlatılmıştır. Olaydan hemen sonra yaptığımız açıklamada belirttiğimiz gibi bir kez daha İstanbul’da Trabzon’la ilgili faaliyette bulunan 250 derneğimizle birlikte bu saldırıyı şiddetle kınıyor, olayda yaralanan şoför kardeşimize, travma geçiren Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimine, teknik kadrosuna ve yerli – yabancı futbolculara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Gerçekleşen bu üzücü saldırı sonrası, ne yazık ki, olayın aydınlatılması sırasında hem bilgi kirliliği yaşanmakta, hem de kışkırtıcı açıklama ve bazı haberlerle işin seyri başka yönlere çekilmektedir. Her şeyden önce yaşanan saldırının gerçek failleri bulunmalı ve olay her boyutu ile ortaya çıkartılmalıdır. Bu olmadığı sürece, kimin ne söylediği, nasıl açıklama yaptığı, nasıl yorumladığı da çok önemli değildir. Aksi halde Trabzon şehrini ve Trabzonspor’u zan altında bırakmak isteyen karanlık güçlerin ekmeğine yağ sürmekten öteye geçemeyiz. Zaten istenen ve arzu edilen şey; Fatih’in fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ve yetiştirdiği nesillerle bu ülkeye her anlamda kattığı değerler sonucu, Anadolu’nun her alanında lider ve ağabeyi olan Trabzon şehri üzerinde kara bir leke bırakma arzusudur. Biz bu oyunu daha önce defalarca izledik, yaşadık. Trabzon ve Trabzonspor sevdalılar, şartlar ne olursa olsun, bu anlayışa ve oyunlara asla prim vermeyecek, provakasyonlara alet olmayacaktır. Ülkemizin her bölgesinde yaşayan Trabzonlular, hayat felsefesi olarak, bu vatanı ve milleti koşulsuz sevmeyi, halkımızla her konuda dayanışma ve paylaşmayı esas almıştır

Spor, barış, kardeşlik ve sevgi çerçevesinde daha anlamlı ve daha güzeldir. Hiçbir kupa ve hiçbir şampiyonluk insan hayatından asla daha değerli olamaz. Fakat, ne yazık ki son dönemde ülkemizde futbol müsabakaları başta olmak üzere, her türlü sporda şiddet, adaletsizlik ve çirkin bir anlayış hakim olmuştur. Bu anlayış değişmedikçe, temiz futbol ve temiz ahlak sahalara ve kulüp yönetimlerine hakim kılınmadıkça, böyle gelmiş böyle gider anlayışı kırılamayacaktır. Başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere, kulüplerin başkanları ve yöneticileri bu anlamda kendilerini çok iyi sorgulamaları gerekir. Türk futbolunun nereden nereye geldiğini çok iyi analiz etmemiz gerekmektedir. Trabzonspor’a gönül veren taraftarların ve camiasının 2011’den bu yana mücadelesi, sadece temiz futbol ve adalet adınadır, biz sadece hak ettiğimiz şampiyonluğu istiyoruz. Başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere, hiçbir kulüp bizim düşmanımız değildir, bunu herkes çok iyi bilmeli ve anlamalıdır. Trabzonspor üzerinden, kadim Trabzon şehrini ve halkını zan altında bırakacak bu kirli oyunun asla parçası olmayacağız.

Bir kez daha bu menfur olayı şiddetle kınıyor ve tüm kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.

Mustafa DEMİR
Trabzon Dernekleri Federasyonu
Genel Başkanı
12.04.2015

Basına Çıkan Haberlerimiz