BİRLEŞİK MAKİLİLER YENİ İDRİS TÜRK DÖNEMİ

BİRLEŞİK MAKİLİLER YENİ İDRİS TÜRK DÖNEMİ

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

BİRLEŞİK MAKİLİLER YENİ İDRİS TÜRK DÖNEMİ

Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim Ve Kültür Derneğinde, 7 Yıl Aradan Sonra Yeniden Güçlü Bir Yönetimle İdris Türk Dönemi Başlıyor
BİRLEŞİK MAKİLİLER YENİ İDRİS TÜRK DÖNEMİ

Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği Olağanüstü kongresi 08 Şubat 2015 Pazar günü Dernek merkezinde yapıldı. Divan Başkanlığını duayen sivil toplumcu Ahmet Hocaoğlu, Katip üyeliklerini Ahmet Korkmaz ve Ahmet Kansız’ın yaptığı ve delegelerin salona sığmadığı olağanüstü kongrede tek liste halinde seçime giren İdris Türk yıllar sonra yeniden Başkan seçildi.
Açılış konuşması, Divan heyeti seçimi, Saygı duruşu, Yönetim, denetim ve faaliyet raporlarının okunması ve ibra edilmesinden sonra tüzük değişiklik maddeleri oylandı. Buna göre tüzüğün; 6.maddesindeki Genel kurul, Yönetim kurulu, Denetim kuruluna ek olarak Danışmanlar Meclisi oluşturulması, 9.maddesindeki Genel Kurul yetkileri ve görevleri arasında yer alan Federasyona katılma ve ayrılma yetkisinin; “Yurt içi ve yurt dışı federasyonlara ve konfederasyonlara kurucu olmak, delege vermek ve ayrılmak” şeklinde değiştirilmesi, 10.maddesindeki 11 asil, 9 yedek üye sayısının, 15 asil, 9 yedek olarak değiştirilmesi oylandı ve kabul edildi. Devamında yeni yönetim kurulu, denetim kurulu asil ve yedekleri için divana sunulan tek liste ile seçime giren İdris Türk ekibi katılımcıların tamamının oylarıyla seçildi.

Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği Yeni Yönetim kurulu Asil Üyeliklerine; İdris Türk, Davut Yıldırım, Şeref Ersin, Dindar Ersin, İsmail Barut, İrfan Karaalioğlu, Enes Gedik, Gürsel Kurnaz, Ahmet Ersin, Yunus Yaman, Şeref Sarmusak, Nihat Sohtoğlu, Ramazan Kansız, Asım Özel, Hasan Yıldırım, Yedek üyeliklerine; Musa Akyüz, Fatih Yıldız, Mehmet Ersin, Rizvan Yılmaz, Hasan Korkmaz, Davut Atalay, Bayram özel, Serdar Aras, Ali Osman çilingir, İsmail Kaş, Oktay Küçükmehmetoğlu, Turgut Çilingir, Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine; Tahir Türk, Sami Atalay, Mansur Yılmaz, Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine; Ali Böyük, Ahmet Korkmaz, Müslüm Karaalioğlu, seçildiler. Seçime girilen tek listede Trabzon Dernekleri Federasyonuna verilen Delegelerin ise; İdris Türk, Memiş Türk, Hasan Atalay, Erdoğan Yüksel Aksu, Ahmet Ersin, İsmail Karaalioğlu, Muammer çakmak, Şeref Ersin, İsmail Barut, Ahmet Kansız, Enes Gedik, Yıunus Yaman, Asım özel, İrfan Karaalioğlu, Şeref Aydın Sarmusak, olarak belirlendiği görüldü. Seçim sonunda toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi ve yeni başkan İdris Türk yeni yönetim kuruluna akşam yemeği vererek teşekkürlerini sundu.

İDRİS TÜRK’ÜN TEŞEKKÜR KONUŞMASI İdris Türk Teşekkür Konuşmasına Divan ve hazirunu selamlamasıyla başladı. Sayın İdris TÜRK konuşmasında; OF-HAYRAT BİRLEŞİK MAKİLİLER DERNEĞİ olarak üyesi olduğumuz TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONU Başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Bu gün bura da daha önce 2 dönem başkanlığını yapmış olduğum Birleşik makililer derneğimize, 7 yıl aradan sonra yeniden siz değerli Oflu Hayratlı ve Makili üyelerimizin desteğiyle seçilmiş olmanın onurunu yaşadığımı ifade etmek isterim.
Yönetim kurulu listemizde adı geçen arkadaşlarımın her birisi en az benim kadar hizmet sevdalısı olduğunu bilmek bana son derece mutluluk ve cesaret vermiştir. Bu anlamda yüklenmiş olduğumuz sorumluluk çerçevesinde görevimizi sizleri temsilen en iyi şekilde yapma gayretinde olacağımızın sözünü veriyorum.

6 mahalleden teşekkül derneğimizin 1994 aralık ayında temelleri atılan ve kurulduğu 1995 yılından bu güne kadar emeği geçen tüm başkan, yönetici ve üyelere sonsuz saygı ve selamlarımı teşekkürle ifade etmek isterim. Otuz bin nüfuslu Maki yöremizin siyasi,sosyal ve ekonomik anlamda ciddi adımlarla birlikte hareket edebileceğimizin inancı içerisindeyim. Lise ve üniversiteli gençlerimizin en az yılda bir etkinlik adı altında bir araya gelerek geleceğimizin konuşulup sosyal ve yaşamsal ortak paydada, paydaş olmasını sağlayacağız… insanımızın memleketimiz Trabzon Maki yöremizde turizm projeleri kapsamında geri dönüş olmasa da yörede daha çok yaşama imkanına kavuşmalarını sağlayacağız. dernek üyelerimizin sağlık ve gıda başta olmak üzere kurumsal anlaşmalarla ekonomik olarak bütçelerine katkıda bulunacağız. Son olarak söylenecek az ama yapılacak çok işimiz olduğunun müjdesini vererek yönetim kurulu adına sevgi ve saygılarımla güveniniz için teşekkür ederim… Dedi. BİRLEŞİK MAKİLİLER’DE YENİ CAN VE KAN DEĞİŞİMİ 05 Aralık 2010 Pazar Saat 18.20 Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği Olağanüstü kongresi 08 Şubat 2015 Pazar günü Dernek merkezinde yapıldı.

Divan Başkanlığını duayen sivil toplumcu Ahmet Hocaoğlu, Katip üyeliklerini Ahmet Korkmaz ve Ahmet Kansız’ın yaptığı ve delegelerin salona sığmadığı olağanüstü kongrede tek liste halinde seçime giren İdris Türk yıllar sonra yeniden Başkan seçildi. Açılış konuşması, Divan heyeti seçimi, Saygı duruşu, Yönetim, denetim ve faaliyet raporlarının okunması ve ibra edilmesinden sonra tüzük değişiklik maddeleri oylandı.

Buna göre tüzüğün; 6.maddesindeki Genel kurul, Yönetim kurulu, Denetim kuruluna ek olarak Danışmanlar Meclisi oluşturulması, 9.maddesindeki Genel Kurul yetkileri ve görevleri arasında yer alan Federasyona katılma ve ayrılma yetkisinin; “Yurt içi ve yurt dışı federasyonlara ve konfederasyonlara kurucu olmak, delege vermek ve ayrılmak” şeklinde değiştirilmesi, 10.maddesindeki 11 asil, 9 yedek üye sayısının, 15 asil, 9 yedek olarak değiştirilmesi oylandı ve kabul edildi. Devamında yeni yönetim kurulu, denetim kurlu asil ve yedekleri için divana sunulan tek liste ile seçime giren İdris Türk ekibi katılımcıların tamamının oylarıyla seçildi.

Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği Yeni Yönetim kurulu Asil Üyeliklerine; İdris Türk, Davut Yıldırım, Şeref Ersin, Dindar Ersin, İsmail Barut, İrfan Karaalioğlu, Enes Gedik, Gürsel Kurnaz, Ahmet Ersin, Yunus Yaman, Şeref Sarmusak, Nihat Sohtoğlu, Ramazan Kansız, Asım Özel, Hasan Yıldırım, Yedek üyeliklerine; Musa Akyüz, Fatih Yıldız, Mehmet Ersin, Rizvan Yılmaz, Hasan Korkmaz, Davut Atalay, Bayram özel, Serdar Aras, Ali Osman çilingir, İsmail Kaş, Oktay Küçükmehmetoğlu, Turgut Çilingir, Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine; Tahir Türk, Sami Atalay, Mansur Yılmaz, Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine; Ali Böyük, Ahmet Korkmaz, Müslüm Karaalioğlu, seçildiler. Seçime girilen tek listede Trabzon Dernekleri Federasyonuna verilen Delegelerin ise; İdris Türk, Memiş Türk, Hasan Atalay, Erdoğan Yüksel Aksu, Ahmet Ersin, İsmail Karaalioğlu, Muammer çakmak, Şeref Ersin, İsmail Barut, Ahmet Kansız, Enes Gedik, Yıunus Yaman, Asım özel, İrfan Karaalioğlu, Şeref Sarmusak, olarak belirlendiği görüldü.

Seçim sonunda toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi ve yeni başkan İdris Türk yeni yönetim kuruluna akşam yemeği vererek teşekkürlerini sundu.