CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN

03/11/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin 29 Ekim 1923`te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına, her yıl 29 Ekim günü Türkiye`de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde kutlanan Milli bir bayramımızdır.

Trabzın ve Trabzonlu , Cumhuriyeti kuaranlara ev sahipliği yaptığı gibi, fikirleri, bedeni gücü, kıvrak zekası ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk`e kalp kuvveti vermiştir.

Hemşerilerimiz, Cumhuriyetine, Vatanına, Bayrağına, Dinine, Kültürüne sahip ve sadıklardır. Hemşerilerimiz gittikleri ülkelerde, asimile olmadan entegre olmuş ve oralarda işveren sınıfına yükselmeyi başarmışlardır. Cumhuriyet barışık halkımız, daima devletten yana olmuş, asla bölücü olmamış ve olmayacaktırda. Bölücüler karşısında dimdik duran, yine Trabzon`lular olacaktır.

Trabzon; Cumhuriyet tarihinde: önemli siyasetçiler, iş adamları, şairler, yazarlar,ressamlar yetiştirmiştir. Trabzon gençliği Cumhuriyetimizin teminatı olacaktır. Kadınlarımız savaşlarda vatanınbı erkekler gibi savunmuş, silah kullanmakta ufak bir tereddütleri olmamıştır.

Biz Cumhuriyetin bekçileri olarak, Ülke’nin bütünlüğü için, kanımızın son damlasına kadar savunarak savaşa katılırız.

Trabzon şehri ve insanı istiklal mücadelesinden bu güne her daim vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin birliğinin sağlanması için üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmiştir, getirmeye devam edecektir.
Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak kurulduğumuz günden bu güne gençlik kollarımız ve kadın kollarımız ile birlikte yaptığımız tüm çalışmalarda birlik ve beraberlik olgusunu kendimize kılavuz belirleyerek siyasi, etnik, toplumsal hiç nir ayrım yapmadan yol alıyoruz. Ve biliyoruzki başarıyı getiren zafere ulaştıran el ele vererek mücadele etmektir.
Bunun en son örneğini 15 Temmuzda ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz dikenlere karşı bir olup dik durarak yeni bir tarih yazan Türk milleti göstermiştir. Trabzonlu hemşerilerimiz bu şanlı mücadelede yine canı pahasına vatan savunmasında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmiştir.
Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak dün olduğu gibi bugünde yarında milli mücadeleye milli birliğe gereken desteği her daim vereceğiz.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılı vesilesiyle Şanlı Türk tarihinin her aşamasında milli birlik ve beraberlik ruhuyla vatan bütünlünü sağlamak adına mücadele edip canını feda eden şehitlerimizi, kurtuluş mücadelemizin önderi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 15 Temmuzda milli irade savunucularını rahmet ve minnetle anıyor milli mücadelemizin gazilerine şükranlarımızı sunuyorum.
YÖNETİM KURULU ADINA
GENEL BAŞKAN
MUSTAFA DEMİR