EDİRNE ÇIKARMASI

EDİRNE ÇIKARMASI

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TRABZON SEVDALILARINDAN EDİRNE ÇIKARMASI

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kollarının düzenlediği Edirne Kültür – Tarih gezisi 61 Trabzon sevdalısının katılımıyla geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirildi. Araçlar Pazar sabahı Federasyon genel merkezimizden saat 08:00 de kalkış yaptı.

ilk olarak kahvaltı için Tekirdağ yolu üzerinde Marmarapark tesislerinde mola verildi. Kahvaltı akabinde yola devam eden Trabzon sevdalıları Edirne ziyaretine Balkan savaşlarında Edirne’yi kahramanca savunan Şükrü Paşa ve Balkan Savaşları Şehitleri anısına yaptırılan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi oldu. Yaklaşık bir saat boyunca, gösterilen milli mücadelenin izlerinin sergilendiği anıt müzede, Trabzon sevdalıları duygusal anlar yaşadı. Anıt müzeden sonra tarihi Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı alanı ve etrafındaki tarihi kalıntıları görme fırsatı bulan Trabzon sevdalıları öğle yemeğinde Edirne’nin meşhur çiğerini afiyetle yediler. Yemek sonrası verilen yaklaşık 3 saatlik serbest zamanda Trabzon sevdalıları Selimiye Camisinde öğlen namazlarını eda ettikten sonra, Eski cami, Üç Şerefeli Cami, II. Beyazid Camisi, Arasta Çarşısı, Selimiye Camisi içindeki müze başta olmak üzere pek çok kültürel ve tarihi mekanı görme fırsatına eriştiler. Meriç nehri kenarında çay bahçelerinde dinlenen ziyaretçiler geziyi Selimiye Camisi önünde çektirilen toplu resimle sonlandırdılar.

TDF Geçlik Kollarının düzenlediği Edirne Kültür- Tarih gezisine katılan Trabzon sevdalıları geziye katıldıkları için çok mutlu olduklarını, Trabzonlu hemşerileri ile iç içe, sıcak samimi ortamda gerçekleşen bu tarz gezi ve benzeri kültürel organizasyonların tekrarlanmasını istediklerini ifade ederek organizasyonu gerçekleştiren TDF Gençlik Kollarına teşekkürlerini ilettiler.

TRABZON SEVDALILARINDAN EDİRNE ÇIKARMASI