EMEĞE EMEKLE KARŞILIK GELDİ

EMEĞE EMEKLE KARŞILIK GELDİ

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Ressam AYDIN, gördüğü ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetinin göstergesi olarak Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili, Feshane Etkinlik Komisyonu Başkanı Hüseyin AYAZ’ın portresini yaptı.

Trabzon Dernekleri Federasyonunun 23-26 Ekim 2014 tarihlerinde Feshane etkinlik merkezinde gerçekleştirdiği Trabzon’un Fethinin 561. Yıl dönümü ve Trabzon Tanıtım Günlerinin davetlilerinden biri de Karadeniz’in yeşil ve hırçın doğası ile kadınların yaşam şartlarını ve yörenin güzelliklerini tuvallere işleyen Trabzon’lu Ressam Adnan AYDIN idi. Ressam AYDIN ve çizdiği muazzam resimler 4 gün boyunca Feshane’ deki ziyaretçiler ile buluştu.

Feshane’ de gördüğü ilgiden son derece memnun kalan Ressam AYDIN, kendisinin bu etkinliklere davet edilmesinden, burada gördüğü ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetinin göstergesi olarak Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili, Feshane Etkinlik Komisyonu Başkanı Hüseyin AYAZ’ın portresini yaptı.

STK’larda ve Dernekçilikte ki azimli çalışmalarıyla gelecek kuşaklara örnek olan, Trabzon için gecesini gündüzüne katan Hüseyin AYAZ’a Ressam AYDIN’ın hediyesi; kendisini örnek alan ve onun yolunda ilerleyen, TDF Gençlik Kolları Eski Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ ve TDF Gençlik Kolları Başkanı İbrahim AKIN tarafından TDF Yönetim Kurulu Toplantısı sonunda takdim edildi.

Aldığı bu sürpriz hediye karşısında duygulanan Hüseyin AYAZ; söyleyecek söz bulamıyorum, çok mutluluk verici bir durum, Rabbim İnşallah sizlere de böyle güzel hediyeler almanızı, hemşerilerinizin takdirine layık olmanızı nasip eder ifadelerini kullandı. Portremi çizerek bana bu sürprizi yapan değerli ressamımız Adnan AYDIN’ a çok teşekkür ediyorum, dedi

TDF Gençlik Kolları Eski Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ ve mevcut Başkan İbrahim AKIN; Gençlik Kollarının Kuruluşundan beri Gençlik Kollarından sorumlu Genel Başkan Vekilimiz Hüseyin AYAZ,Gençliğin gözünde heykeli dikilecek bir değer, belki bu olmadı ama Trabzon için harcadığı emeklerin Trabzon’lu ressam AYDIN’ın emekleriyle bu güzel portrede karşılık bulması çok anlamlı olmuştur. Bizler gençlik adına Trabzon için emek dolu çalışmalarından dolayı değerli Başkan Vekilimiz Hüseyin AYAZ’a ve değerli Ressamımız Adnan AYDIN’a teşekkürlerimizi sunuyoruz, dediler