DERNEK BAŞKANLARI BULUŞMAMIZ

DERNEK BAŞKANLARI BULUŞMAMIZ

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

FESHANEDE STANT ACACAK DERNEK BAŞKANLARI BULUŞMAMIZ

24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri Etkinliğimize Stant Katılacak Olan Derneklerimizin Başkanlarıyla Yemekli Toplantı Gerçekleştirdik

FESHANEDE STANT ACACAK DERNEK BAŞKANLARI BULUŞMAMIZ

24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri Etkinliğimize Stant Katılacak Olan Derneklerimizin Başkanlarıyla Yemekli Toplantı Gerçekleştirdik

TRABZON’UN KURTULUŞUNUN 97. YILI KUTLAMALARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TANITIM GÜNLERİ KAHVALTILI İSTİŞARE TOPLANTIMIZ

Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak; Gerçekleştirecek bu etkinliğimizin koordinasyonu ve planlaması ile stant yerlerinin kura çekimi için 05 Şubat 2015 Perşembe günü yemekli istişare toplantısını Federasyonumuzun genel merkezinde gerçekleştirdik. Ve toplantı sonunda katılımcı dernek başkanları kuralarını çekerek stantlarını belirlediler.

GÖNÜL BİRLİKTELİĞİNDEN, FEDERASYONA…
Yemekli istişare toplantımızın açılış konuşmasında Genel Başkanımız Mustafa DEMİR; “Trabzon Dernekleri Federasyonumuzun temelleri; İstanbul’da faaliyette bulunan Trabzon’un İl ve ilçe dernek başkanlarının 1995 yılında bir araya gelmesi sonucu “Gönül Birlikteliği” ile atılmıştır. Gönül Birlikteliğimiz; 2005 yılında Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde “Trabzon Dernekleri Federasyonu” adını almıştır. Trabzon Dernekleri Federasyonumuz başta İstanbul’da yaşayan Trabzonlular olmak üzere, bütün Trabzonluların sesi olma gayreti içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşunu 1995 yılından bu yana Abdi İpekçi, Haldun Alagaş, Hakkı Başar, Ahmet Cömert Kapalı Spor Salonları, Bostancı Gösteri Merkezi ve Bahçelievler Kültür Merkezi gibi birçok salonlarda binlerce Trabzonlu hemşerimizin katılımlarıyla kutladık.

TRABZON’UN FETHİNİN YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl 23 – 26 Ekim 2014 tarihlerinde yine Feshane Kültür ve Kongre Merkezinde siz değerli hemşerilerimizle birlikte “Trabzon’un Fethinin 553. Yıldönümü Kutlamaları” ve “Trabzon Tanıtım Günleri” etkinliği düzenledik ve herkesin takdirini kazandık.
Bu kez Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları ile yapacağımız “Trabzon’un Kurtuluşunun 97. Yılı Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri” etkinliğine de tüm hemşerilerimizin destek vereceğinden ve bu etkinliği de başarıyla gerçekleştireceğimizden eminim.

İSİM, LOGO VE ETKİNLİK PATENTLERİMİZ

Trabzon Dernekleri Federasyonu gönüllü üyeleri olarak, gelişme ve büyümenin getirdiği sıkıntılarımızın yanında, bir de yaşanan birtakım olumsuzlukları göz önüne alarak, Trabzon adıyla kurulan veya kurulacak olan Dernek, Federasyon ve Konfederasyonlarla karıştırılmamak ve olabilecek karışıklıkları ve özellikle art niyetli girişimleri önlemek amacıyla, isim, logo ve her yıl tekrarlanan en önemli etkinlik ve kutlama faaliyetlerimizi (-Trabzon’un Fethi Etkinlikleri ” , -“Trabzon Tanıtım Günleri Etkinlikleri’’, – “Trabzon’un Kurtuluşu Etkinlikleri’’ ve -“Trabzon Dernekleri Federasyonu” unvanlarımızı) Türk Patent Enstitüsüne tescil ettirdik.

24 ŞUBAT 2014 TRABZON’UN KURTULUŞUNU KUTLUYORUZ

24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu Kutlamalarımızı 26 Şubat – 01 Mart tarihlerinde 4 gün boyunca yine Feshane’de Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte kutlayacağız.

Tüm derneklerimize ücretsiz stant vererek kendilerini tanıtmalarına katkıda bulunacağız. Bu anlamda burada bulunan başkan arkadaşlarımızın fikirlerinden faydalanmak istiyoruz. Lütfen görüş, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşınız, ne yapılması gerekiyorsa hep beraber, birlikte yapalım.” Dedi.