Geleneksel İftarımız Büyük Katılımla Yapıldı

Geleneksel İftarımız Büyük Katılımla Yapıldı

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

 

TDF –Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun Geleneksel İftarı 27.Temmuz.2012 Cumartesi günü Zeytinburnu SUR tesislerinde Gerçekleştirildi. TDF -Trabzon Dernekleri Federasyonu Kuruluşundan Bu Yana Gelenekselleştirdiği En Önemli Etkinliklerinden 2012 Yılı İFTAR DAVETİ’ni Çok Geniş Bir Katılımla Zeytinburnu SUR Tesislerinde Gerçekleştirdi.
Federasyonun Birinci ve İkinci Yönetim ile Denetim ve Disiplin Kurullarıyla, Federasyona Üye olan, olmayan İstanbul’da Faaliyet Gösteren Bütün Derneklerin Başkan Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Büyük İftar Davetine Katıldılar. İstanbul’da faaliyette olan Karadeniz İlleri federasyonları ile konfederasyonlarının Başkan ve üyeleri de büyük davete katılanlar arasındaydı.

BU DAVET ÖZLENECEK

İftar yemeği ,zengin iftariye tabağı, Düğün çorbası, pirinç pilavı, et kavurması, püreden oluşan asıl yemeği ile üstüne fırında sütlaç ve sınırsız yerli içeceklerden oluşan menüsüyle katılımcılardan tam not aldı.

2

Katılımcıların görüşlerine bakarsak; Bu davet o kadar iyi oldu ki artık önümüzdeki yıllarda daha da iyisi beklenerek özlenecek.

İftar programının en ilginç anları Oflu Ali’nin klasikleşmiş bilinen fıkralarını yöresel ağızla anlatmasıydı. Bunun yanı sıra TV dizilerinden tanıdığımız Tahsin Taşkın da yoğun istek üzerine kendisine has üslubuyla Başbakan taklidi yaparak yeni başladığı dizi hakkında da bilgi vererek bizi izlemeye devam edin dedi.

KAHRAMANMARAŞ DERNEKLERİ DE KATILDI

Bu yıl Büyük İftar davetinin en önemli katılımcıları arasında, özel olarak davet edilen Kardeş Şehir Kahramanmaraş Derneklerinin tam kadro katıldıkları görüldü. Ve Marder-Kahraman Maraş Dernekleri Genel Başkanı Avukat Şaban Kurt yaptığı kısa konuşmada; Maraş-Trabzon kardeşliğinin kökeni ve başlangıç noktasını oluşturan OF’taki Maraşlılara ait türbelerde yatan İslam şehitlerini rahmetle andıktan sonra, Kardeş şehir olmanın nişanesi olan Maraş’taki Trabzon Caddesi ve Trabzon’daki Maraş Caddelerine verilen isimlerin ötesinde daha kalıcı ve sürekli etkinlik ve işbirlikleri gerçekleştirmelerinin gerektiğini belirtti.

7

TDF -Trabzon Dernekleri Federasyonunun 27.Temmuz.2012 Cumartesi günü gerçekleştirilen Büyük İftar Davetinin önemli konukları arasında milletvekilleri belediye başkanları bürokrat ve işadamları ise çoğunluktaydı.

 

4

Katılımcıları sıkmadan aralara serpiştirilen TDF -Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir’in hoş geldiniz açılış konuşması ile konuk federasyon, dernek başkanı ve belediye başkanlarının konuşmaları ilgi çekti ve bol alkış topladı. Davetliler arasında Osman PEPE Çevre ve Orman Eski Bakanı, M. Akif HAMZAÇEBİ CHP Grup Başkan Vekili, Faik TUNAY CHP İstanbul Milletvekili, Cahit ALTUNAY Sultangazi Belediye Başkanı, Osman DEVELİ Bahçelievler Belediye Başkanı, Murat SARAL Of Belediye Başkanı, Hikmet DEĞERLİ Düzköy Belediye Eski Başkanı, Muzaffer ZENGİN Bolu Belediye Başkanı, Yrd. Prof.Dr.Emin AŞIKKUTLU KTÜ İlahiyat Fak.Dekanı,Prof.Dr.Gökhan İPEK İÜ Cerrhpaşa Tıp Fak. Prof.Dr.Mustafa AYDIN İstanbul Aydın Üniv Müt.Hey,.Bşk Prof.Dr.Mustafa YAMAN, Üniversal Hast.Medikal Direktörü, Prof.Dr.Turgut İPEK İÜ Çerrahpaşa Tıp Fak, Prof.Dr.Yaşar HACISALİHOĞLU Yeniyüzyıl Üniversitesi ,Doç.Dr.Hızır Aslıyüksek İstanbul Adli Tıp Kur. Bşk Yar, Doç. Şenol ATAOĞLU İTÜ Uçak Müh. Bölümü, Doç. Dr. Necmi KURT Genel Cerrah, Tekin KÜÇÜKALİ Kızılay Eski Başkanı, Hasan EKŞİ KASTOB Başkanı, Yunus AKDAŞ MİAD Başkanı, Av. Şaban KURT MARAŞ DER Başkanı, Hayrettin NUHOĞLU MHP GİK Üyesi, Bayram BEKAR ÇHP İstanbul İl Bşk.Yar, Kaya AŞÇI Samsun Der.Fed.Bşk, Ahmet Hamdi KOÇ İstanbul Faili meçhul suç. Savcısı, Bayram BEKAR CHP İstanbul İl Başkan Yrd, Reşat AKÇAY B. Çekmece Bld.Bşk.Danışmanı, Yusuf KÖROĞLU Fatih İlçe Millieğitim Şb. Müd, Pilot Doğan EROĞLU Em. Pilot Yarbay, Mehmet Fikri ÇİL, Fatih İlçe Milli Eğitim Şb. Müd, Mustafa GÜNAYDIN Emekli Emniyet Müdürü vardı.