Gençlik Kolları Tatilde de Hız Kesmiyor

Gençlik Kolları Tatilde de Hız Kesmiyor

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TDF Gençlik Kolları Tatilde de Hız Kesmiyor

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları 23 Haziran Pazar Günü gerçekleştirdiği 3. Geleneksel Halı saha turnuvası finalinden sonra 25 Haziran Salı günü dönemin son toplantısını yaparak yeni döneme kadar Salı toplantılarına ara verdi. TDF Gençlik Kollarında toplantılara ara verilmesine rağmen etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

İlk olarak 27 Haziran Perşembe günü TDF Gençlik Kolları Yönetimi Trabzon’dan İstanbul’a gelen Beşköy Adnan Kahveci Ortaokulu örgencileri ve Eyüp Sosyal Hizmetlerden alınan 100 çocukla birlikte Türk Telekom Arenada U20 Fransa – İspanya maçını seyretti. TDF Gençlik Kolları Yönetimi arenada seyredilen keyif dolu maçla çocuklara futbolun sadece spor olduğunu gösterdi ve ileriki yaşantılarında her zaman futbolu, sporsal faaliyetleri çirkinleştiren davranışlardan uzak durmaları öğütledi.

TDF Gençlik Kolları Yönetimi 29 Haziran Cumartesi günü yine Beşköy Adnan Kahveci Ortaokulu öğrencileriyle birlikte Beylikdüzü Trabzonlular Derneğinin düzenlediği vapurla boğaz turuna katildi. Vapurla boğaz turuna katılan yüzlerce Trabzon sevdalısı ve öğrenciler vapurda çalınan kemençeyle horon halkasında buluşarak doyasıya eğlendiler. Tura katılan öğrencilere rehber esliğinde İstanbul’un önemli camileri ve sarayları hakkında bilgi verildi. Boğaz turu sonunda TDF Gençlik Kolları Yönetimi ve Trabzon’dan gelen misafir öğrenciler kendilerine bu güzel fırsatı sağladıkları için Beylikdüzü Trabzonlular Derneği Başkanı Ali Osman ESERTAŞ’a teşekkürlerini ilettiler.

TDF Gençlik Kolları Yönetimi 3 Temmuz Çarşamba günü Beşköy Adnan Kahveci Ortaokulu öğrencilerini bu sefer TDF Genel Merkezinde misafir etti. TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR, Başkan Vekili Hüseyin AYAZ ve Genel Sekreter Ali Turan GÜR’ün de katıldığı buluşmada; öğrenci kardeşlerimizle tanışıp kaynaşıldı, bolca sohbet edildi. Tanışma ve muhabbet faslından sonra Türkiye’de Kızılay’dan sonra kurulan ikinci dernek olan ve Soysal ALGAN’ın Başkanlığını yaptığı Trabzon Lisesinden Yetişenler Derneğine öğrencilerle birlikte TDF Yönetimi ziyarette bulundu. Ziyaret akabinde TDF Yönetimi tarafından 10 gündür memleketleri Trabzon’dan uzak kalan öğrencilere memleket yemeklerinden oluşan akşam yemeği ikram edildi. Ziyarete öğrencilerle birlikte iştirak eden TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR öğrencilere yaptığı konuşmada; okumaktan başka çareleri olmadığını, okumaları için önlerinde hiçbir engel bulunmadığını, Besköy’den yetişen Adnan KAHVECİ, Recep YAZICIOĞLU gibi siyasetçilerin onlara örnek olması gerektiğini vurguladı ve Trabzon Gençliği Herzaman ülkemizin daha aydın bir geleceği sahip olması için durmadan çalışmaktadır, sizlerde ülkenize hizmet etmek için okumaktan, çalışmaktan asla vazgeçmemelisiniz, dedi. Trabzon Lisesinden Yetişenler Derneği Başkanı Soysal ALGAN da ; Bu ziyaretten fazlasıyla mutlu olduğunu, gelecek yıllarda üniversiteyi kazanarak İstanbul’a gelecek öğrencilerin barınma yerini sorun etmemelerini, yeni yapılacak olan kız yurdu ile birlikte artik kız öğrencilere de hizmet vereceklerini belirtti. TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ; Öğrencilerin ufuklarını açan, yetiştikleri vadiden onları dışarı çıkartarak İstanbul, Ankara, Bursa, Çanakkale gibi illerimizdeki manevi değeri yüksek yerleri görmelerini sağlayan, başta Beşköy Adnan Kahveci Ortaokulu Müdürü Dursun YAZICI, Okul Aile Birliği Başkanı Ali SUİÇMEZ ve Öğretmenleri Ferdi ÖZTÜRK’e Teşekkür etti. Ve böylesi güzel bir organizasyonda emeği geçen, maddi manevi katkı yapanların da haklarının ödenemeyeceğini sözlerine ekledi.

tdf_genclik_kollari_tatilde_de_hiz_kesmiyor_h178