Gençlik Salı Toplantılarında Basınla Buluştu

Gençlik Salı Toplantılarında Basınla Buluştu

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları her Salı gerçekleştirdiği Salı toplantılarına bu hafta Karadeniz Bölgesini, Trabzon’u yazılı ve görsel basında temsil eden Yerel Basın mensuplarını davet etti. Toplantıya Bülent ŞİRİN (Günebakış Gazetesi İstanbul Temsilcisi), Zeki GÖKÇE ( Taka Gazetesi haber muhabiri, Radyo K radyo Programcısı) , Abdullah GÖZAYDIN ( www.ofhayrat.com ve www.hayrat.net siteleri sahibi ve haber muhabiri), Ökkeş BÖLÜKBAŞI (www.medyagunebakis.com sahibi ve haber muhabiri) , Sadullah DERVİŞOĞLU(www.takamedya.com sahibi ve haber muhabiri), Ercan KÜÇÜK ( Yeşil Mavi Karadeniz Gazetesi İstihbarat şefi) katıldı.

oplantının açılış konuşmasında TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ yerel basın mensuplarına davetlerini kırmayıp Salı toplantılarına katılmalarından dolayı teşekkür etti. Akabinde yerel basın mensuplarından TDF Gençlik Kollarının son dönemlerde yaptığı çalışmalar hakkındaki düşüncelerini ve ileriye yönelik Gençlik Kollarına sunabilecekleri önerileri kendileri ile paylaşmalarını istedi.
Toplantıya katılan yerel basın mensupları fikir ve düşünceleri sırasıyla katılımcılarla paylaştılar;

Bülent ŞİRİN: Yapılan çalışmaları takdir ettiğini fakat yapılan çalışmalarda basın ve medyanın daha etkili kullanılması gerektiğini, yerel basına verecekleri desteğin kendilerine katkı olarak döneceğini ifade ettiler. toplum olarak okuma alışkanlığı çok az bir toplum olduklarını gençlerin okumaya yönlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Şirin ayrıca Trabzon Tarihinin çok iyi bir şekilde öğrenilmesi gerektiğini, Trabzon’u temsil edenlerin öncelikli gündem maddesinin Karadeniz’i her yönüyle hayata bağlayacak olan Demiryolu Taşımacılığı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sadullah DERVİŞOĞLU: Son dönemdeki çalışmaların çok etkili olduğunu, geçmişteki eksikliklerin yenilere yüklenmemesi gerektiğini, gençliğe destek vererek önlerinin açılması gerektiğini ifade etti. Gençlerin yaptığı çalışmaların örnek olduğunu ve çalışmayan STK’ların çalışmasına vesile olacağını sözlerine ekledi.

Abdullah GÖZAYDIN: Gençliğin yaptığı çalışmaları ilgi ile takip ediyoruz ,onlar sayesinde gelecekteki STK oluşumlarından ümitliyiz. STK’ların birlik beraberlik içinde sosyal birer cemaat (birlikte çalışmaya karar vermiş fertlerin toplamına ) olması gerektiğini ifade etti. Yaşına rağmen kendisinin yerinde duramazken, hareketsiz hiçbirşey yapmayan insanlardan hoşlanmadığını, özellikle gençleri daha aktif görmek istediğini sözlerine ekledi. Son söz olarak Trabzonun Fethinin yanlış tarihte kutlandığını, konu ile ilgili araştırmaların yapılarak yanlıştan dönülmesi gerektiğini belirtti.

Ökkeş BÖLÜKBAŞI: Yapısal olarak TDF Gençlik Kolları değil Gençlik Komisyonu olarak faaliyet gösterilmesi gerektiğini savunduğunu, Kurumsal kimlik olarak yıllardır tam anlamıyla Federasyonun kendisini ifade edemediğini, gençliğin çalışmalarında bunun etkisinin görüldüğünü, gençliğin önünün açılması gerektiğini ifade etti. Trabzon’un Fethi tarihi konusunda Abdullah GÖZAYDIN ile aynı düşüncede olduğunu, 15 Ağustos 2013 de toplu şekilde Trabzon’a gidilerek piknik yapılması konusunda çalışmaları olduğunu sözlerine ekledi.

Zeki GÖKÇE: Geçliğin son dönemde yaptığı çalışmalardan gayet memnun olduğunu, daha güzel işler yapabilmeleri için kendilerine sonuna kadar destek verilmesi gerektiğini ifade etti. GÖKÇE gazetelerin kültür mirası olduğunu, İstanbul’da çıkan Karadeniz’in sesi olan yerel gazetelerin sahiplenilmesini, alınmasını teşvik etmek gerektiğini sözlerine ekledi

Ercan KÜÇÜK: Bu oluşumu son zamanlarda dikkatle takip etmeye başladığını, başkalarından farklı olarak aralarında çok samimi arkadaşlık ortamı olduğunu, bununda başarıyı getirdiğini ifade etti. KÜÇÜK gençliğin her alanda tetikleyici olduğunu, bu yüzden önlerinin açılarak gençlere destek verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Son söz olarak yazılı basının yerini internet haberciliğinin almaya başladığını fakat onlarda da 10 haberin 9 unun Trabzonspor olması gibi bir yanlışın söz konusu olduğunu belirtti.

Toplantıya katılan yerel basın mensupları; davetin STK’larca geç kalınmış bir davet olduğunu, davetin geç de olsa Gençlik Kolları tarafından yapılmasının memnuniyet verici bir durum olduğunu, bundan dolayı Gençlik Kollarına teşekkürlerini ilettiklerini belirttiler. Basın STK istişarelerinin devam etmesi durumunda son derece faydalı sonuçlar alınacağını gelecekte herkesin göreceğini sözlerine eklediler.

TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ davetlerine icabet eden ve verimli bir fikir alışverişinin oluşmasını sağlayan basın mensuplarına tekrardan teşekkür ederken ileriki dönemlerde bu tarz toplantıların tekrarlanacağını sözlerine ekledi. AYAZ ayrıca davete gerek kalmaksızın basın mensuplarını her Salı Toplantılarında aralarında görmekten mutlu olacaklarını, kapılarının basına sonuna kadar açık olduğunu ifade etti.