GÖNÜL BİRLİKTELİĞİNDEN,FEDERASYONA

GÖNÜL BİRLİKTELİĞİNDEN,FEDERASYONA

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

 

Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun temelleri; İstanbul’da faaliyette bulunan Trabzon’un İl ve ilçe dernek başkanlarının 1993 yılında bir araya gelmesi sonucu “Gönül Birlikteliği” ile atılmıştır.

Gönül Birlikteliği; 2005 yılında Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde“Trabzon Dernekleri Federasyonu”adını almıştır.

Trabzon Dernekleri FederasyonuBaşta İstanbul’da yaşayan Trabzonlular olmak üzere, bütün Trabzonluların sesi olma gayreti içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Trabzon Dernekleri Federasyonu 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşunu 1995 yılından bu yana televizyon kanallarında, Abdi İpekçi, Haldun Alagaş, Hakkı Başar, Ahmet Cömert Kapalı Spor Salonları, Bostancı Gösteri Merkezi ve Bahçelievler Kültür Merkezi gibi birçok salonlarda on binlerce Trabzonlunun katılımlarıyla kutlamaktaydı.

TRABZON’UN KURTULUŞUNUN 96. YILI KUTLAMALARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TANITIM GÜNLERİ

Trabzon Dernekleri Federasyonu bu yıl 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu etkinliğini 27. Şubat. 2014 – 2. Mart.2014 tarihleri arasında Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde“Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri” adı altında düzenliyor.

Trabzon Dernekleri Federasyonu;Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri’nin organizasyonunu, almış olduğu teklifleri değerlendirerek, 13.Aralık.2013 tarihinde imzaladığı sözleşme ile Ruan Tanıtım Organizasyon Turizm Tic. Ltd. Şti. ne vermiş bulunmaktadır.

FESHANE KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİNDE’YİZ

Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sayın Mustafa Demir yaptığı açıklamada;

{ 26 – 29 Eylül 2013 tarihlerinde yine Feshane Kültür ve Kongre Merkezinde siz değerli hemşerilerimizle birlikte“Trabzon’un Fethinin 522.Yıldönümü Kutlamaları” ve “Trabzon Tanıtım Günleri” etkinliği düzenledik ve herkesin takdirini kazandık.

Bu kez Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları ile yapacağımız “Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri”etkinliğine de tüm hemşerilerimizin destek vereceğinden ve bu etkinliği de başarıyla gerçekleştireceğimizden eminim.} dedi.

IMG_1417

IMG_1420

IMG_1423