HAMSİ ŞENLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

HAMSİ ŞENLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

ÜSKÜDAR HAMSİ ŞENLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Üsküdar Belediyesinin Trabzon, Giresun, Ordu, Rize Federasyonlarının ortaklaşa düzenlediği Hamsi Festivalini 07 Şubat 2015 Cumartesi günü Üsküdar meydanında gerçekleştirdik.
Üsküdar Belediyesinin Trabzon, Giresun, Ordu, Rize Federasyonlarının ortaklaşa düzenlediği Hamsi Festivalini 07 Şubat 2015 Cumartesi günü Üsküdar meydanında gerçekleştirdik. Hamsi festivali için bir araya gelen Federasyon Başkanları hamsi şenliği açılışını Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile birlikte yaptılar.

Üsküdar Belediyesi Başkanı ve Federasyon Başkanları alanda kurulan radyo canlı yayınına katılarak röportaj verdiler.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu; Genel Başkanı Mustafa Demir, Başkanvekili Hüseyin Ayaz Başkan yardımcısı Muzaffer Bayraktar yönetim kurulu üyesi Arif Kurumahmut, Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Akın, Başkan Vekili Ali Cihan Akgül, katılırken yeni kurulan kardeş derneğimiz Trabzon Kahramanmaraş kardeşlik Köprüsü Derneği Başkanı Ökkeş Bölükbaşı, Başkan vekili Eyüp Kılcı, Başkan yardımcısı Hüseyin Karaer ve yönetim kurulu üyesi Tuğçe Sekmen ile birlikte etkinliğe katıldılar.

Etkinliğin açılışında; Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Federasyon Başkanları sahneden katılımcı Üsküdarlılara ve İstanbullulara seslenerek teşekkür konuşmalarını yaptılar. Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir yaptığı konuşmada; Üsküdar Belediyesinin geleneksel olarak dört yıldır düzenlemekte olduğu Hamsi şenliğine katılarak destek vermekten memnun olduklarını belirterek bu şenliğe katılan Giresun, Ordu, Rize Federasyon Başkanlarına da teşekkür etti. Mustafa Demir ayrıca bu şenlikte olduğu gibi tüm Karadenizli hemşerilerimizi 26 Şubat – 01 Mart 2015 Tarihleri arasında Feshane’de gerçekleştirilecek olan “Trabzon’un Kurtuluşu ve STK tanıtım günleri” ne katılmaya davet etti.

Konuşmalardan sonra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Federasyon Başkanları basına toplu resim verdikten sonra halkla birlikte hamsi yemeğe geçtiler.