HAYIRLI GENÇLERDEN HAYIRLI İŞLERE DEVAM

HAYIRLI GENÇLERDEN HAYIRLI İŞLERE DEVAM

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

HAYIRLI GENÇLERDEN HAYIRLI İŞLERE DEVAM

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları Haziran sonunda tatil dönemine girmesine rağmen Mübarek Ramzan ayında çalışma azimlerini daha da artırdılar. TDF Gençlik Kolları geçen yıl Ramazan ayında ilkini düzenledikleri, çok olumlu tepki ve takdir aldıkları kumanya dağıtım kampanyasını bu yıl da tekrarladılar

DF Gençlik Kolları kendi imkanları ve hayırsever Trabzon sevdalılarının katkılarıyla topladıkları yardım kumanyalarını İstanbul’da faaliyet gösteren Trabzon Derneklerinin yetkililerine teslim ederek bölgelerindeki hemşehrilerine dağıtılmasını istediler.Bu sayede hem derneklerin yaptıkları kumanya kampanyalarına destek vermek ve kumanya dağıtmayanları teşvik etmek hemde bölgedeki Trabzonlular ile derneklerin iletişim içerisinde bulunmalarını sağlamaya çalıştılar. Geçen yıl yapılan yardım kampanyasının olumlu sonuçları sayesinde bu yıl toplanan yardım kolilerinin sayısı yarı yarıya artış göstererek 180 lere ulaştı. Yardım kolilerindeki sayının artmasıyla birlikte Gençlik Kollarının ziyaret ettiği dernek sayısında da artış oldu. Gençlik Kolları Ramazan ayının son 15 günlük bölümünde yirmi derneğe kumanya dağıtımı ve iftar programlarına katılmak için ziyeretlerde bulundu. Ziyaretler esnasında bir yandan Gençlik Kollarıyla dernekler arasında iletişim bağları güçlendirildi bir yandanda yapılan çalışma hakkında dernek yöneticilerine bilgi verilerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

TDF Gençlik Kolları Ramazan Ayı kumanya yardımı kampanyası kapsamında

Dernekpazarı Gulen Köyu Derneği – Beykoz Trabzonsporlular Derneği

Arnavutköy Trabzonlular Derneği – Esenler Trabzonlular Derneği
Ağasar Şalpazarlılar Sancaktepe Derneği – Of Bölümlü Derneği

Sultangazi Trabzonlular Derneği – Bağcılar Trabzonlular Derneği
Çaykara Eğridere Köyü K.Y.Derneği – Düzköy Ve Bağlı Köyler Derneği,
1461 Trabzonsporlular Derneği – Of Dağönü Derneği
Beylikdüzü Trabzonlular Derneği – Kağıthane Tüm Karadenizliler Derneği
Of Cumapazarı Derneği – Köprübaşı Beşköylüler K.Y. Derneği
derneklerine kumanya yardımında bulundular.

TDF Gençlik Koları ayrıca Tüsed –BMN- Trabzon Erkek Öğrenci Yurdu – Of Hayrat Gençliği – Sultangazi Sürmeneliler ve Marmara Uni Ts gibi birçok sivil toplum kuruluşunun iftar programlarına iştirak etti.
TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ; Bizler geçen yıl bu çalışmaya başlarken az da olsa çorbada bizimde tuzumuz olsun düşüncesiyle Gençlik Kolları olarak kendi aramızda ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz için birşeyler yapabilirmiyiz fikriyle yola çıktık. Bu kadar kısa sürede böylesi olumlu sonuçlar alması ve 2. Yılında düşündüğümüzden daha ileri boyutlara taşınmış olması bizim için mutluluk duyulacak bir durumdur. Yardım kampanyamıza her yıl hayırsever Trabzon sevdalılarının katkısının artması bu çalışmanın ileriki yıllarda çok daha büyük önem kazanacağını düşünüyorum. Bizler bu çalışmayla sadece duygulara, gönüllere vesile olmaya, aracı olmaya çalıştık. Dernek ziyaretlerimiz ve dağıttığımız yardım kolileri bir yandan katkı bir yandan da teşvik anlamı taşımaktaydı. Bu yıl birçok derneğimizde bu tarz yardım kampanyalarının olması, kurulan iftar sofralarında dernekler ile hemşerilerimizin buluşması birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşma duygumuzun göstergesi olarak geleçek için umut verici bir durum oldu. Yeri gelmişken bizleri derneklerinde, iftar sofralarında ağarlayan ve çalışmalarımızı takdir edip destek veren tüm dernek başkanı ve yöneticilerine de teşekkürü borç bilirim. TDF Gençlik Kolları olarak iyi şeyler, güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz, şüphesizki ekibimizdeki genç arkadaşların özverili çalışmaları yapılan çalışmalardan güzel sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Trabzon Gençliğinin bu özverisi Trabzon’un geleceğinin sigortası olacağı kanaatindeyim.Rahmetini bereketini dolu dolu yaşadığımız Ramazan ayını tamamladığımız bu gün de başta hemşerilerimiz, Trabzon sevdalılarımız olmak üzere tüm islam aleminin Mübarek Ramazan Bayramını Tebrik eder yüce mevlamdan sağlıklı, huzurlu, barış dolu yarınlar diler İstanbul’da bulunan bizlerle tanışıp projelerimizde yer almak isteyen Trabzonlu hemşehrilerimizi Bayramın 3.Günü Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde yapacağımız bayramlaşma törenine bekleriz.