KURTULUŞA HAZIRLIK

KURTULUŞA HAZIRLIK

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

26 ŞUBAT – 1 MART KURTULUŞA HAZIRLIK

Güçlü Yönetim, Büyük Hedefler, 26 Şubat – 1 Mart 2015 Trabzon’un Kurtuluşu;

Trabzon Dernekleri Federasyonu yönetimi; geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2015 yılı olağan çalışma programı çerçevesinde 26 Şubat – 01 Mart 2015 Tarihleri arasında Feshane’de gerçekleştirilecek olan “Trabzon’un Kurtuluşu ve STK tanıtım günleri” etkinliklerinin hazırlıkları kapsamında Dernekleri ziyaret etmeye başladı. Trabzon Dernekleri Federasyonu; Bir yandan İstanbul’da bulunan Trabzon kökenli hemşeri derneklerinin tümüne ulaşarak Federasyon çatısı altında temsillerinin sağlanmasına yönelik faaliyetini yürütürken bir yandan da Trabzon’un Kurtuluşu ve STK tanıtım günleri” etkinliklerine hazırlanmaktadır. Bu nedenle ilk olarak Üsküdar, Beylerbeyi, Kirazlıtepe’de bulunan Trabzon Şalpazarı Dernekleri Federasyonu ile ortaklaşa toplantı yapılarak Şalfed Dernek Başkanlarına Feshane hazırlıkları konusunda bilgi verildi. Üsküdar Kirazlıtepe’de bulunan Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde düzenlenen yemekli organizasyona Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, başkan yardımcısı Abdullah Ayaz, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Bayraktar, TDF Genel Başkanı Mustafa Demir ve yönetim kurulu üyeleri, ŞALFED Genel Başkanı Semih Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri, ŞALFED’e bağlı derneklerin başkan ve başkan yardımcıları katıldılar. Hilmi Türkmen’in yoğun programı dolayısıyla yemeğe geç katılması dolayısıyla davetliler bol bol sohbet etme fırsatı buldular. Hilmi Türkmen’in katılımından kısa bir süre sonra topluca konferans salonuna geçildi. ŞALFED Başkan yardımcısı ve organizatör Erol Yanık’ın sunumunu yaptığı programda önce katılımcılar sırayla kendilerini tanıttılar. Ardından ilk sözü alan ŞALFED Başkanı Semih Durmuş, nazik ziyaretlerinden dolayı TDF başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederken, federasyon olarak duydukları memnuniyeti de dile getirdi. Durmuş son olarak “inşaallah bu etkinlik aradaki buzların erimesine bir vesile olur, daha sık görüşmek umuduyla” dedi. Semih Durmuş’tan sonra TDF Genel Başkanı Mustafa Demir söz aldı. Mustafa Demir, dernek ziyaretlerine ilk olarak Şalpazarı’ndan başlayacakları sözünü verdiklerini ve bu akşam sözlerini tutmuş olduklarını söyledi.

Daha sonra TDF’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve bundan sonraki tarihlerde gerçekleştirmeyi düşündükleri faaliyetler hakkında bilgi verdi. Demir’in özellikle vurgu yaptığı konulardan biri de sivil toplum faaliyetlerine siyasi öncelik ve aidiyetlerin karıştırılmaması gerektiği, kendilerinin TDF’de bunu başardıklarıydı. Son olarak Hilmi Türkmen söz aldı. Türkmen, özetle şunları söyledi. “Sayın Mustafa Demir İstanbul’da 250 Trabzon derneği olduğunu söyledi. Bu çok ciddi bir rakam. Bunu hayra da yorumlayabiliriz.

Dernekler biz belediyeler için de büyük önem arz ediyor, çünkü onların sayesinde biz Üsküdarlılara çok daha kolay ulaşıyoruz. Mesela burada bu akşam çok sayıda dernek başkan ve yöneticisi var. Bizim konuştuklarım sizin sayenizde üyelerinize ulaşıyor. Biz de dernekçilik geçmişimiz olmasının avantajlarını belediyecilikte fazlasıyla yaşıyoruz” Etkinlik, TDF Başkanı Mustafa Demir’in ŞALFED Başkanı Semih Durmuş’a ziyaret anısına plaket takdim etmesiyle sona erdi.

Trabzon Dernekleri Federasyonu
Yönetim Kurulu