KURUCU BAŞKANIMIZ TEKİN KÜÇÜKALİ’Yİ KONUK ETTİK

KURUCU BAŞKANIMIZ TEKİN KÜÇÜKALİ’Yİ KONUK ETTİK

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

KURUCU BAŞKANIMIZ TEKİN KÜÇÜKALİ’Yİ KONUK ETTİK

Trabzon Dernekleri Federasyonunun kuruluşundan bu güne birlik ve beraberlik halinde olduğu kurucu başkanlarından Türk Kızılay’ı eski Genel Başkanı Tekin KÜÇÜKALİ Trabzon Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.
Trabzon Dernekleri Federasyonunun temelleri 1995 yılında İstanbul’da faaliyette bulunan Trabzon’un İl, ilçe dernek başkanlarının bir araya gelmeleri sonucu “Gönül Birlikteliği” olarak atılmıştı. O dönemde Trabzon Dernekler Birliği adıyla faaliyete başlayan ve 2005 yılında Avrupa Birliği Uyum Yasaları Uyarınca “Trabzon Dernekleri Federasyonu” adını alan İstanbul’daki Trabzonluların gözbebeği olan Federasyon faaliyetlerine devam ediyor.

Öncelikle İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere hemşerilerinin ve bütün Trabzonluların sesi olma gayreti içerisinde çalışmalarını sürdüren Trabzon Dernekleri Federasyonu büyük bir heyecanla 27 Şubat – 2 Mart tarihlerinde Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştireceği 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri etkinliğine hazırlanıyor.

Trabzon Dernekleri Federasyonunun gönül birlikteliği dönemindeki İlk başkanlarından ve Türk Kızılay’ı eski Genel Başkanı, şimdi ise Vakıf Ay Derneği Genel Başkanı olan Sayın Tekin KÜÇÜKALİ Federasyonu ziyarete geldi. Vakıf Ay Derneği Genel Başkanı Tekin KÜÇÜKALİ’nin bu ziyareti sırasında Trabzonspor’umuzla ilgili olarak neler yapılabilir.? konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapılan fikir alışverişleri neticesinde, 9 Şubat 2014 Pazar günü saat 10.30 da Trabzonspor Kartal Karayemiş Tesislerinde; Trabzonlu, Trabzonsporlu yazılı, görsel ve işitsel basının yerel ve ulusaldaki tüm basın temsilcileri, Eski Trabzonspor Başkanları, Teknik adamları, futbolcuları, sanatçıları, işadamları, Sivil Toplum Kuruluşları, Derneklerinin Başkanları ve kanaat önderleriyle birlikte bir araya gelerek Trabzonspor’umuzun kupasının alınması konulu toplantı düzenlenmesi kararı alındı.
Ziyaret sonunda Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Demir; kapılarımız herkese açık, Trabzon’umuzun kalkınması ve tanıtılması için emek vermek isteyenleri aramızda görmeyi ve birlikte çalışmalar yapmayı temenni ederiz. 27 Şubat – 2 Mart tarihlerinde Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştireceğimiz 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşu ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri etkinliği için hazırlıklarımızı yapıyoruz, çalışmalarımızın Trabzon ayağındaki görüşmeler için bu hafta boyunca Trabzon’da olacağız. Tüm İstanbul’u ve hemşerilerimizi 27 Şubat – 2 Mart 2014 tarihleri arasında Feshane’ye bekliyoruz, açıklamasında bulundu.
Haber: TDF AJANS