Nenemiz Çarık Giyerdi Unutmadık Türkü Baba

Nenemiz Çarık Giyerdi Unutmadık Türkü Baba

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları Karadeniz müziğinin unutulmaz çınarı, Türkü Babası 500’e yakın eserin sahibi Erkan OCAKLI’yı ölümünün 4. Yılında da unutmadı. Gençlik kolları Merhum Erkan OCAKLI’yı ilk olarak TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR, Başkan Vekili Hüseyin AYAZ, Genel Sekreter Ali Turan GÜR, ve diğer Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla mezarı başında andı.

Değerli sanatçımız Abdurrahman YAZICI Mezarı başında Gençlik Kolları tarafından okunan Hatm-i Şerif’in duasını yaptı, o güzel sesiyle Yasin-i Şerifi okudu. Türkü Babayı anma merasimine gün boyu gelen gidenler oldu. Gördüğümüz kadarı ile Sanatçı dostları Onay ŞAHİN, Adnan YILMAZ, Mehmet AKYILDIZ, Yusuf Cemal KESKİN, Recebim, Zihni CİNAN, Hasan CİNAN, kızı Büşra OCAKLI ve diğer aile bireyleri ile yüzlerce Erkan OCAKLI hayranı katılarak dualar etti. Anma merasimi gün boyu devam ettiği için yazdıklarımızın dışında katılmış olan fakat bizim göremediklerimiz de olmuştur.

TDF Gençlik Kollarının gösterdiği üstün gayret ve anma merasimine geniş kapsamlı katılımın sağlanması için yapılan davet ve duyurular sonunda, Türkü Babayı anma merasimine katılım sayısı yeterli görmesek bile diğer yıllara oranla gözle görülür bir artışın olduğunu söyleyebiliriz.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa DEMİR; Türkü Baba Erkan OCAKLI’yı mezarı başında anma merasimi davetimize katılan değerli sanatçılarımıza, yerel basın temsilcilerimize ve yüzlerce Erkan Ocaklı hayranına TDF Yönetimi adına teşekkür ediyorum, inşallah ilerleyen yıllarda Türkü Babamıza layık daha geniş kapsamlı anma merasimleri düzenleyeceğiz, ifadelerini kullandı.

Türkü Baba Erkan OCAKLI için ayrıca TDF Gençlik Kolları tarafından Türkü Baba Erkan OCAKLI den canlı yayınlanan anma gecesi düzenlendi. Sunuculuğunu TDF Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi İbrahim AKIN’ ın yaptığı Anma gecesine TDF Genel Başkanı Mustafa Demir, Erkan OCAKLI’nın kızı Büşra OCAKLI, amcası Ali OCAKLI ve sesinin Türkü Babaya benzerliği ile tanıdığımız değerli ses sanatçımız Abdurrahman YAZICI program konuğu olarak katıldı. Geceye ayrıca Rahmetli Erkan OCAKLI’nın arkadaşları, gönül dostları, Gençlik Kolları üyeleri ve hayranları stüdyo konuğu olarak katıldılar. Program boyunca Abdurrahman YAZICI rahmetli Erkan OCAKLI’nın sevilen türkülerini seslendirdi. Programa telefonla bağlanan sanatçı dostu Kamil SÖNMEZ ile İlknur YAKUPOĞLU, Muhammet Ali YILMAZ, Seyfettin ÇAKIRAL ve TV Program sunucusu Yasemin AYDIN, Erkan OCAKLI anma geçesi hakkında duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Programa telefonla bağlanan konuklar arasında Erkan OCAKLI’ nın abisi Mehmet OCAKLI, Doktoru Nemci KURT ve kayınpederi de vardı. Yayın ekibi ;Teknik aksaklıklar ve yayın süresinin azalmasından dolayı telefon bağlantılarının tamamını canlı yayına alamadıklarını, arayan herkese minnettar olduklarını ifade etti.

Rahmetli Erkan OCAKLI’nın kızı Büşra babası için gösterilen bu vefa örneğinin kendisini duygulandırdığını ifade edip anma gecesini düzenleyen TDF Gençlik Kollarına teşekkür etti. TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR ve TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ’ın davetleri üzerine bundan sonra kendisinin de TDF Gençlik Kolları çalışmaları içinde yer alacağını sözlerine ekledi. Erkan OCAKLI’nın amcası ALİ OCAKLI yaptığı açıklamada Türkü Babanın çok farklı biri olduğunu, merhametli ve iyilik dolu biri olduğunu, ifade etti. Ayrıca anma gecesine katılan konuklar Türkü Babanın Karadeniz müziği ile ilgili çok farklı ve büyük hayalleri olduğunu fakat gerçekleştirme fırsatına erişemediğini dile getirdiler. Karadeniz müziğinin önde gelen isimlerinden biri olaraktan yıllarca kendisine Avni Aker Stadında açılış konseri imkanı verilmemesine sitemkar olarak vefat ettiğini sözlerine eklediler.

TDF Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ yaptığı açıklamada; Erkan OCAKLI’nın Karadeniz müziği için çok büyük bir değer olduğunu fakat hayatta iken hak ettiği değeri göremediğini , hak ettiği değere hiç olmazsa öldükten sonra kavuşabilmesi için Gençlik Kolları olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Karadenizimizin ve Trabzonumuzun değerlerine her daim sahip çıkacaklarını, hayatlarını Trabzon’a, Trabzonspor’a verenlerin unutulmaması, unutturulmaması için her türlü çalışmanın içinde olacaklarını, bu değerlerin isimlerinin yaşatılabilmesi için farklı projeler üreteceklerini belirtti.

nenemiz_carik_giyerdi_unutmadik_turku_baba_h98