NÖBET DEĞİŞİMİ

NÖBET DEĞİŞİMİ

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

İSTANBUL EĞRİDERE KÖYÜ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ

Trabzon İli Çaykara İlçesi Eğridere Köyü Kültür Ve Yardımlaşma Derneği’nin olağan genel kurul toplantısı 04.11.2012 tarihinde dernek merkezinde yapıldı. Tek adayla girilen kongrede Hüseyin ÇAKIR oy birliği ile dernek yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Uzun süre derneğin başkanlığını yürüten Ahmet ŞEKER, olağan genel kurul ile başkanlığı Hüseyin ÇAKIR’a devretti.
Memleket kültürünü, memleket hasretini ve memleket sevdasını İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşama ve yaşatma adına kurulan derneğimiz, Eğridere Köylüleri arasındaki birlik ve beraberliği yarınlara taşıma adına önemli bir görev üstlenmektedir. Organize edilen etkinliklerin yanı sıra, memleketini ve memleketlisini unutmama adına gösterilen samimiyet, birlik ve beraberlik her zaman takdir kazanmıştır.

Birlikteliğe önem verdik

Başkanlığı sırasında birlik ve beraberliğe önem verdiklerini ifade eden Ahmet ŞEKER, ayrıştırıcı değil birleştirici olmaya çalıştıklarını, bu amaçla bir çok etkinliğe imza attıklarını ifade etti. “Organize edilen futbol turnuvası ile gençlerimizin birbirlerini tanımalarını ve kaynaşmalarını amaçladık. Düzenlenen etkinlikler ile İstanbul ilinde yaşayan Eğriderelileri bir araya getirdik. Amacımız Eğridereye ve Eğriderelilere hizmet etmekti. Bir nebze de olsa bunu başarabildiysek bu bizi memnun etmiştir” şeklinde konuştu.

2012-2015 dönemi için aşağıda isimleri verilen arkadaşlarımız görev almış, köyü ve köylüsü adına derneğimiz çatısı altında fikir birliği ve güç birliği yapmışlardır. Maddi ve manevi desteğin verilmesi durumunda, birlik ve beraberliğin tesisi, sahip olduğumuz maddi ve manevi değerlerin yaşatılması için en güzel hizmetlerin çalışması ve gayreti içerisinde olacaklardır.

Yeni Yönetim Kurulu

Başkan Hüseyin ÇAKIR

Başkan Yardımcısı Yakup TOK

Sekreter Özgür GÖNAN

Sayman Tarık Sacit ŞEKER

Üye Muammer YILDIZ

Üye Ali Kemal ÇİÇEK

Üye Mehmet Salih ŞAHİN

Yedek Yönetim Kurulu

Muhammet KAYMAK, Mehmet BEKİROĞLU, Yunus Emre AĞIRALİOĞLU, Barış COŞKUN, Oktay CAN, Ali Faik ŞEKER, Mustafa ÇAKIR

Denetleme Kurulu

Ahmet ŞEKER, Ahmet TOK, Kemal YAŞAR