PFDK Suç Duyurusu Basın Açıklaması

PFDK Suç Duyurusu Basın Açıklaması

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

3 Temmuz şike süreci diye başlayan ve gün geçtikçe bir taraftan gerçekler tüm çıplaklığı ile ortaya dökülürken, bir diğer taraftan bu gerçeklerin üzerlerini örtme çabası içindeki kurum ve kurullar, öyle şımartılmıştır ki, artık hak, hukuk, adalet gibi evrensel değerler ayaklar altına alınmıştır.

Türkiye’de futbol tarihimizin en büyük şike çetesi 2 Temmuz 2012 tarihinde İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tasdik edilmiştir. Türk halkıyla dalga geçer gibi tüm maddi delillere ve geniş kapsamlı Emniyet – Savcılık soruşturmasına rağmen, disiplin soruşturmasında bu çeteyi aklayanlara karşı hakkımızı savunmak en büyük vatandaşlık hakkımızdır.
Futbol Federasyonu’nun bu disiplin soruşturmasını yürüten ve neticelendiren kurulları bir bir aldıkları hukuk ve vicdan dışı kararların vebalini ödemeye mahkûmdur.

Biz Trabzonsporlular olarak bu hesabı onlardan sormaya bıkmadan devam edeceğiz. Maç sonuçlarını etkilemek amaçlı şike ve teşvik ile başlayan mikrop, futbolun tüm uzuvlarına yayılmış ve ülke kaynaklarını çürüten bir kangren haline dönmüştür. Biz vatanını seven Trabzonsporlular ülkeyi bu pisliklerden dezenfekte etmeyi kendimize görev sayıyoruz.

Aldıkları akıl dışı, kanun dışı kararlarını, trajikomik ve fütursuzca gerekçelendiren PFDK neye güveniyor bilemiyoruz. Ama biz HUKUKA, ADALETE güveniyoruz.

Aldıkları kanun dışı, hukuk dışı kararlarla Türk Futbolu’nun temizlenmesini engelleyen PFDK, aynı zamanda şike suçu ile ilgili öyle bir tarif getirmiştir ki, artık bu ülkede şike yapmamak enayilik haline gelmiştir. Zaten alınan hukuk ve akıl dışı kararların bu sezonda dahi oynanan maçlardaki ve disiplin kararlarındaki etkileri kamuoyunun malumudur.

PFDK 6222 sayılı kanuna aykırı hareket etmiştir.

PFDK kendince yeniden ortaya koyduğu ve dünyada emsali olmayan bir şike tarifi ile, müsabakaların haksız menfaat olmadan yapılmasına engel olmuştur.

PFDK aldığı kararlara uydurabilecek dünya üzerinde bir örnek bulamadığı için mevcut CAS kararlarını yalan tercüme ile Türk halkına servis etmiştir. Bu sadece kanunsuzluk değil, aynı zamanda Türk halkını aptal yerine koymaktır.

PFDK dünya mizah tarihine geçecek bir kararla kişileri kurumlardan ayırmıştır. Dünyada aldıkları bu karara bir örnek dahi yoktur. Bu durum Avrupa Futbolu’nun patronu UEFA tarafından da olanca açıklığı ile dile getirilmiş olsa da bu kurallara da aykırı kararlar almışlardır.

Özetle; PFDK kanuna, hukuka, adalete, vicdanlara ve akla aykırı kararlar almıştır. Şüphesiz ki bu kararların gerekçeleri de, en az kararların kendisi kadar akıl ve hukuk dışıdır. Trajikomiktir.

Bunlar maddeler halinde Türk Adaleti’ne sunduğumuz suç duyurumuzun sadece belli birkaç maddesidir. PFDK daha vahim suçlar da işlemiştir. Bunlar tüm detayları ile suç duyurumuzun içerisinde bulunmaktadır.

PFDK kendini çıkmaz bir sokağa sokmuştur. Bu sokaktan çıkış yoktur. Ne acıdır ki, sadece kendilerini çıkmaz sokağa sokmakla kalmamış, Türk futbolunu da bir girdabın içine sokmuşlardır.

En çok izlenen ve ilgi çeken spor olan futbol bu özelliğini süratle kaybetmiştir ve kaybetmeye devam etmektedir. Şike çetesinin üyesi olan ahlaksızların cezasını Türk Adaleti vermiştir. Şu anki mücadelemiz, bu çetenin uzantısı olan ve hala hiçbir kanundan korkmadan rahatça çalışarak şikecilerin yoluna su taşıyanların peşine düşüp, layık oldukları cezaları ve sıfatları almalarıdır.

PFDK’dan sonra, aldıkları kararlara bir gerekçe uydurabilmek için aylardır yırtınan Tahkim Kurulu ve etik değerleri çiğneyip yutan Etik Kurulu da aldıkları kararların hesabını vereceklerdir.

Bugün bizler bordomavi.net’in başlatmış olduğu “Adalet Yangını İçin Bir Ateş de Sen Yak” organizasyonunda İstanbul Trabzonsporlular Platformu olarak görevimizi yerine getirmek için Çağlayan’dayız.

Kanun, hukuk ve akıl dışı hareket eden tüm kurul ve kurumlara karşı mücadele edeceğimizin ve mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Değerli Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.27/02/2013

ALİ UZUNAY

Yönetim Kurulu adına
İstanbul TRABZONSPORLULAR Platformu Başkanı

 

pfdk_suc_duyurusu_basin_aciklamasi_h140