Prof. Dr. Kutay AKPİR Vefat Etti

Prof. Dr. Kutay AKPİR Vefat Etti

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Değerli Hemşehrimiz ve TARD-Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Eski Başkanı Prof. Dr. Kutay Akpir -70- Yaşamını Yitirdi.
Türk anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği eski başkanlarından, İstanbul Üniverstesi İstanbul Tıp Fakültesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Emekli Başkanı, Prof. Dr. Kutay Akpir hayatını kaybetti.

03. Mayıs. 2010 da İstanbul üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinden emekli olan Prof. Dr. Kutay Akpir’in cenaze töreni çok yoğun katılımla Fatih camiinde 07.05.2013 tarihinde salı günü öğlen namazında yapıldı ve Merkezefendi mezarlığında defnedildi.

Törene İstanbul üniversitesinden, çapa tıp fakültesinden mesai arkadaşları, hastaları, dost ve sevenleri ile Trabzonlu hemşerileri katılarak ailesini yalnız bırakmadılar.

Trabzon Lisesi’nin ardından İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Akpir, 1988 yılında profesörlük ünvanına hak kazandı. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Ana Bilim Dalı’nın başkanlığını 21 yıl boyunca üstlenen Akpir, iki dönem de Türk Anestezi ve Reanimasyon Derneği’nin başkanlığını yürüttü. Türk Yoğun Bakım Derneği’nin de kurucusu olan Akpir, 2010 yılında emekliliğe ayrılmıştı.Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

Trabzon Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu adına
TDF Genel Başkan Mustafa Demir