fbpx
| 02.02.2021 | TDF - Trabzon Dernekleri Federasyonu

Tahsin Terzi

  • 02 Eylül 2016
  • 0 YORUM
  • 2.286 KEZ OKUNDU
Tahsin Terzi

1972 Senesinde Trabzon ‘un Of ilçe ‘sinin Cumapazarı beldesinin Serindere Mahallesinde (yarakar) dünyaya geldi.
İlk ve orta öğretimini cumapazarında tamamlamıştır ve 15-16 yaşlarında babasının yanına Almanya ‘ya gitmiş kısa bir süre sonra da Türkiye ‘ye dönerek İstanbul ‘a yerleşmiştir, burada çeşitli meslek dallarında çalışmış sonrasında 1992 senesinde vatani görevini yapmak üzere buradan ayrılmıştır .
1994 senesinde istanbul’ a dönerek tekrar mesleği olan mobilyacılık sektöründe çalışmaya başlamıştır 2000 senesinde de evlenmiş olup bir çocuk sahibidir.
Tahsin TERZİ Kemence ‘ye 12 yaşında başlamıştır İstanbulda bulunduğu senelerde Yusuf Cemal KESKİN ‘in köylüsü olan Mehmet BAYKA ve Yakup ÖZDEMİR ile tanışmış onların sayesinde Büyük usta ile tanışmıştır bu tanışmadan sonra ise Yusuf Cemal KESKİN Tahsin TERZİ ‘yi o zamanlar program yaptığı TGRT Televizyonunda “Reisin Takası” isimli Karadeniz programında orkestraya Kemence sanatçısı olarak almıştır müzik hayatına profesyonel olarak burada başlayan TERZİ daha sonrasında çeşitli ses sanatçılarının orkestralarında yer almıştır.
Sayısız Kemence ses kayıtlarında Tahsin TERZİ adı geçmiştir .Bu kayıt çalışmalarına büyük bir yoğunlukla devam etmektedir .
Kısa zamanda Kemence enstrumanın da büyük usta olduğunu göstermiş ve piyasada en tanınmış Kemence sanatçıları arasında yerini almıştır .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Görüşmeyi Başlat
Merhaba, internet siteniz aracılığıyla size ulaşıyorum.