TDF Dernek Ziyaretlerine Başladı

TDF Dernek Ziyaretlerine Başladı

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Trabzon Dernekleri Federasyonu Dernek Ziyaretlerine Başladı

Haziran ayında göreve başlayan Trabzon Dernekleri Federasyonunun yeni yönetim kurulu ,İstanbul’da faaliyette bulunan Trabzon İl ,İlçe ,belde ve köy derneklerini ziyaretlere yeniden başladı.

trabzon_dernekleri_federasyonu_dernek_ziyaretlerine_basladi_h80

gaziosmanpasa-trabzonlular_resize
Federasyon yönetimi, ilk ziyaretini Anadolu yakası Akçaabatlılar derneğinden başlayarak sırasıyla Gaziosmanpaşa Trabzonlular derneği ve Üsküdar Kirazlı -tepedeki Şalpazarılılar derneğiyle devam ettiler.

Ziyaretler; Federasyon Başkanı Mustafa Demir’in başkanlığında,başkan vekilleri, başkan yardımcıları, genel sekreter, genel muhasip ,yönetim kurulu üyeleri, denetleme kurulu üyeleri ve gençlik komisyon başkanı ve yardımcısından oluşan 14 kişilik heyetle yapılıyor.

gaziosmanpasa-trabzonlular_resize

Trabzon Dernekleri Federasyonunun ilk dernek ziyaretinin Üsküdar’dan başlatılmasının özelliği şuradan gelmektedir.

İLK TEMEL ÜSKÜDAR’DA ATILMIŞTI

Bilindiği gibi; Trabzon Dernekleri Federasyonuna giden yolun ilk temeli, Dernekler Birliği döneminde Anadolu yakasında Üsküdar bölgesindeki Sürmene derneğinde 40 İl , ilçe ,belde ve köy dernek başkanlarının katıldığı kaynaşma toplantısında ,oluşturdukları Trabzon Dernekleri gönül birlikteliği ile atılmıştı.

Başkanlığını sırasıyla Tekin Küçükali, İsmet Taka ve Enver Yılmaz, Tahsin Usta, Nurettin Turan ’ın yaptığı birlik, 2005 yılında Avrupa uyum yasalarıyla Federasyona dönüşerek Trabzon Dernekleri Federasyonu ismini aldı. Kurucu başkanı Tahsin Usta olurken ilk olağan ve 2.olağan genel kurulda Nurettin Turan genel Başkanlığa seçildi.

2012 yılı Mayıs ayındaki genel kurulda Genel Başkalığa Mustafa Demir seçildi.

salpazari-dernegi

Mustafa Demir başkanlığında oluşan yeni yönetim aldığı kararla ,haftada en az iki dernek olmak üzere 2012-2013 yılı sonuna kadar en az 150 derneği ziyaret etmeyi planladılar. Dernek ziyaretlerinde, federasyonun plan ve programlarını anlatarak, dernek yöneticilerinin federasyondan beklentilerini ve görüşlerini alarak yeni yol haritasını bu görüş ve önerilere göre belirleyeceklerini açıkladılar.

Kurban Bayramı nedeniyle ziyaretlere ara veren heyet Bayram sonrası ziyaretlerine devam edecek.