TDF Gençlik Şimdide Doğaya Can Katacak

TDF Gençlik Şimdide Doğaya Can Katacak

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor. Daha önce BMN ile birlikte Kızılay Kan Bağışı kampanyası gerçekleştirerek yüzlerce kişinin bu kan bağışlarıyla hayata tutunmalarına vesile olan

ve bunu yılın belirli periyotlarında tekrarlayacaklarını ifade eden TDF Gençlik Komisyonu şimdide kuruluş ve var oluş nedenlerinden olan Trabzon’u yaşamak ve yaşatmak gayesiyle İstanbul gurbetinde Trabzon ismini yaşatmak adına büyük bir projeyi gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

TDF Gençlik Komisyonu İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ile gerekli görüşmeleri yaparak İstanbul’da “Trabzon Gençlik Ormanı” kurulması için çalışmalarına hız verdi. Bir yandan ağaç dikmeyi teşvik ederek Trabzon Gençliğinin bu sosyal sorumluluk projesinin içinde olmasını sağlayarak doğayla bütünleşmesini isteyen TDF Gençlik Komisyonu bir yandan da ağaç dikimini gelenekselleştirerek İstanbul’da büyük bir alanı kapsayan Trabzon adına yakışan “Trabzon Gençlik Ormanı’nın “ kurulmasını sağlamak istiyorlar.

TDF Gençlik Komisyonu proje kapsamında her ay “Trabzon’un Genç Dinamikleri Müzik Şöleni” programları düzenleyecek. Şölene katılım için satılan biletlerin geliri ile “Trabzon Gençlik Ormanı’na” maddi kaynak sağlanacak. TDF Gençlik Komisyonu daha önceki sosyal sorumluluk projelerinde Karadeniz insanının vazgeçilmezleri olan Horon, Kemençe ve Karadeniz Müziğini kullanarak yaptıkları projelerde başarıya ulaşarak görsel ve yazılı medyada kendilerinden söz ettirmişti. Bu projede de Karadeniz insanını müzik şölenleri ile sadece eğlendirmiyor aynı zamanda Trabzon Gençlik Ormanına katkıda bulunmalarını sağlıyorlar.

TDF Gençlik Komisyonu Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ ; Kurulduğumuz ilk günden beri İstanbul’da Trabzon’u yaşamak ve yaşatmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Trabzon isminin İstanbul’da kalıcı olmasını istiyoruz. Trabzon Gençlik Ormanı bunun için çok büyük bir adım, sıradan hatıra ormanlarından farklı olarak projenin gelenekselleştirilmesi ve Trabzon sevdalısı hemşerilerimizin desteği ile her yıl üzerine ekleye ekleye büyüteceğimiz büyük bir alanı kapsayan ormanımız olacak. Trabzon ismi can verdiğimiz her ağaç fidanıyla birlikte yaşayacak ve yıldan yıla büyüyecek. Trabzon sevdalısı hemşerilerimize sonuna kadar güveniyor ve tüm hemşerilerimizi “Doğaya Can Kat – Trabzon Gençlik Ormanı İçin Bir Adım da Sen At “ projemize davet ediyorum, dedi