TDF GENÇLİK VEKİLLERİYLE BULUŞUYOR

TDF GENÇLİK VEKİLLERİYLE BULUŞUYOR

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TDF GENÇLİK VEKİLLERİYLE BULUŞUYOR – FAİK TUNAY

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu “ GENÇLİK VEKİLLERİYLE BULUŞUYOR” Projesi kapsamında AK Parti Milletvekili Oktay SARAL’dan sonra 3 Mayıs 2013 Cuma günü CHP Milletvekili Faik TUNAY TDF Genel Merkezinde gençlerle birlikte oldu. Saat 18:00 da başlayan tanışma- söyleşi buluşması 19:30 a kadar sürdü.
Annesi Trabzonlu olan Sayın vekille buluşmanın ilk bölümü tanışma kaynaşma şeklinde geçti. Genç yaşına rağmen yıllarca verdiği emek ve çalışmalarla buralara geldiğini, gençlerinde hedeflerinin belirleyerek hedefleri doğrultusunda sürekli mücadele etmesi gerektiğini ifade etti. Daha sonra yaptığı konuşmada ; Trabzon’a çok farklı bir sevgi duyduğunu, Trabzon’la ilgili davet edildiği her ortama, organizasyona katılmaya çalıştığını, Trabzonlu olarak gençlerle bir arada böylesi güzel ortamlara davet edilmenin kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Son bölümde sayın vekile Trabzonsporluların yılmadan üzerinde durdukları haklı davaları olan 2010-2011 yılında elde ettikleri fakat yapılan şikelere rağmen verilmeyen şampiyonlukları ile birlikte gelişen şike süreci ve buna meclisteki başta 60 a yakın Trabzonlu vekil olmak üzere neden kimsenin ses çıkarmadığı, ve bundan sonra Trabzonspor taraftarlarının şike sürecinde ne yapmaları gerektiği soruldu. Soru üzerine sayın vekil şike sürecindeki meclisin tutumuyla ilgili eksiklikleri olduğunu kabul ettiğini, fakat bireysel olarak sonuç alınmayacak eylem yada söylemlerle de mecliste Trabzonspor’un hakkını savunmaya kalkmanın bir anlam ifade etmeyeceğini belirtti. TDF Gençlik Komisyonunun başlattığı vekillerle buluşma projesinin kitlesel mücadele ve tepki koymada önemli bir yer tutabileceğini, 60 yakın Trabzonlu vekilin yapılabilecek kitlesel eylemde desteğinin alınmasıyla, destek vermeye ikna ederek şike süreciyle ilgili ses getirilecek eylemler yapılabileceğini, bunun altyapısının hazırlanmasında desteğini esirgemeyeceğini gerekirse vekil arkadaşlarla görüşebileceğini , fakat bunun sabır ve zaman gerektiren bir süreç olduğunu ifade etti. Açıklamasının devamında Trabzonspor sevdasının ve şike sürecinin her Trabzonlunun hayatının bir parçası olması gerektiğini fakat gençliğin enerjisinin tamamını buna harcamaması gerektiğini, Trabzon’un Turizm, ticaret, sanayi ve diğer pek çok alanlardaki eksik kalan mücadelesinin de yapılması gerektiğini, Trabzon’u Trabzon yapan tüm değerlerin ön plana çıkarılması, hayata geçirilmesi sağlanmalıdır dedi. Kendisinin Trabzonspor kongre üyesi olduğunu belirten sayın vekilimiz Beşiktaş yada başka bir İstanbul takımının kongre üyesi olabilirdim ama ben beni ifade eden Trabzon olduğuna inandığım için, Trabzonspor’u seçtim dedi.

Buluşmada açıklama yapan TDF Gençlik Komisyonu Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ ; İlk etapta vekillerimizi tek tek Genel Merkezimize davet ediyoruz. Devamında pek çok Trabzonlu vekilimizi bir araya getirerek kendileriyle Trabzon’umuzun, Trabzonspor’umuzun sorunlarını konuşacağız, Trabzon’un en iyi şekilde her yönüyle temsil edilebilmesi için fikir ve projeleri paylaşacağız dedi

 

217084_633028550044617_1808218820_n

945772_633028543377951_901250762_n

945862_633027926711346_1996820436_n