TRABZON & KAHRAMANMARAŞ EMİTT

TRABZON & KAHRAMANMARAŞ EMİTT

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TRABZON & KAHRAMANMARAŞ EMİTT 2015

Emitt-2015 Fuarında katılan Trabzon & Kahramanmaraş stantlarını ziyaret ettik.

TÜYAP’ta 19. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’e katılan Trabzon Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü standına turizme önem veren ziyaretçilerle birlikte, sivil toplum kuruluşları yönetici ve temsilcileri başta olmak üzere üst düzey yöneticileri de yoğun ilgi gösterdi.

EMITT fuarına katılan Trabzon ve Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm müdürlükleri stantlarına Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanvekili Hüseyin Ayaz başkanlığında Başkan yardımcıları Yusuf Kızıldağ, İdris Türk ve Başkan danışmanlarından Şükrü Karataş’tan oluşan heyetle ve İstanbul’da yeni kurulan Trabzon Kahramanmaraş Kardeşlik Köprüsü Derneği Başkanvekili Eyüp K. Kılcı’nın ev sahipliğinde ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimiz sırasında Kültür il müdür yardımcısı Hasan Hacıahmetoğlu ve Trabzon Büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcısı Mustafa Akkaya ile uzun sure sohbet yaparak katılımcıları ağırladılar heyet buradan Kardeş şehir Kahraman Maraş valiliği standını ziyaret ederek il kültür müdürü Seydihan Küçükdağliyla kardeşlik köprüsü üzerine sohbetler edildi Kahramanmaraş il Kültür Ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı kentin ulusal milli değeri dondurma ikramıyla zengin konuşma içerikli ve oldukça verimli bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

Trabzon heyetinin ziyareti esnasından Adana Valisi Mustafa Büyük, İstanbul il Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve Sakarya il Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz da memleket sohbetine katıldılar.
Trabzon Dernekleri Federasyonu heyeti ziyaretinde, Trabzon ile Kahramanmaraş arasındaki kardeşliğin köklerinin İslamiyet dönemine kadar uzanan bağları konuşuldu. Türkiye’de ilk defa kurulan iller arası kardeşlik köprüsü derneği olan TRABMARDER ziyarette önemli konular arasında konuşulurken, Adana Valisi Mustafa Büyük konuşmasında, Kahramanmaraş’ın güzelliklerinden bahsederken Trabzon’undan çok önemli vilayetlerden olduğunu ve iki şehrin köklü dostluğuna vurgu yaptı. TDF Genel Başkanvekili Hüseyin Ayaz sivil toplum kuruluşlarının şehirlerarasındaki bağları günümüzde daha sağlam temeller üzerine kurulduğunun ve kardeşlik odağında çalışmalar yapmak üzere girişimcilik projeleri başlattıklarını belirtti.