Trabzon Sevdalıları Doğayı Yaşatmaya Duyarsız Kalmadı

Trabzon Sevdalıları Doğayı Yaşatmaya Duyarsız Kalmadı

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu “Trabzon’un Genç Dinamikleri Müzik Şöleni” adı altında yıl boyunca belirli aralıklarda düzenleyecekleri, sosyal sorumluluk projelerine destek amaçlı, müzik şölenlerinin ilkini geçtiğimiz Pazar günü Bahçelievler Yaren Cafe’de gerçekleştirdi.

Pazar günü saat 14:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleşen müzik şölenine havanın soğuk olmasına rağmen katılım bekleneninde üzerinde oldu. TDF Gençlik Komisyonu düzenlenen müzik şölenlerinden elde edilen gelirle İstanbul’da Trabzon adını yaşatmak için “Trabzon Gençlik Ormanı” kurmayı planlıyor.
Müzik şöleni öncesinde görsel medyada yapılan “Doğaya Can Kat – Trabzon Gençlik Ormanı İçin Bir Adım da Sen At ” davetine Trabzon sevdalıları duyarsız kalmayarak tahminlerin üzerinde katılım gösterdiler. Katılımcılar 4 saat boyunca Trabzon sevdalısı hemşerileri ile birlikte horon , kemençe ve Karadeniz müziği eşliğinde doyasıya eğlenirken bir taraftan da sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadılar. Müzik şölenine İsmet ŞENYER, Tarık İHTİYAR, Cengiz SELİMOĞLU, Hayri Yaşar KARAGÜLLE türküleriyle, Gökmen KARAASLAN, Coşkun KÜÇÜK, Tahsin TERZİ kemençeleriyle renk kattılar. Ayrıca TDF Gençlik Komisyonu tarafından dönem başında açılan kız ve erkek horon kurslarında, Furkan KUL ve Merve ALTINTAŞ hocaları eşliğinde kursiyerlerin azimli çalışmalarıyla, kısa sürede oluşturulan ekipler performanslarıyla sahne aldıkları müzik şöleninde Trabzon sevdalılarını kendilerine hayran bıraktılar.

Müzik şölenine katılanlar arasında TDF Genel Başkanı Mustafa DEMİR, Başkan Vekili Hüseyin AYAZ, Muhasip İrfan ZENGİN, Yöresel Sanatçılar Onur ATMAÇA, Ali BAKANAY, Engin ORTA, İbrahim SANCAKTAR, yakın zamanda çıkardığı “Cellat Gibi” şiir kitabıyla Bayram Ali TOKGÖZ Yerel Basından Sadullah DERVİŞOĞLU(Of Havadis), Şükrü SUİÇMEZ(Beşköy Haber) vardı. Müzik şöleninde AVEA Trabzoncell hatlarıyla, Garanti Bankası Trabzonspor Bonus kartlarıyla stant açtılar. Ayrıca ulusal basından CNNTÜRK Televizyonu önümüzdeki günlerde yayınlayacakları bir program için müzik şöleninde çekim ve röportajlar yaptı.

Müzik şöleninin sonunda Gençlik Komisyonu üyelerinde bir etkinliği daha başarıyla tamamlamanın mutluluğu vardı. TDF Gençlik Komisyonu Başkanı Korkut Yılmaz AYAZ yaptığı açıklamada; Gençlik Komisyonu olarak Trabzon’u gurbet elde birlik beraberlik içinde yaşamak ve yaşatmak için çıktığımız yolda yaptığımız çalışmalarla hergün bir adım daha ileriye gidiyoruz, kuracağımız “Trabzon Gençlik Ormanı” ile Trabzon ismini İstanbul’da kalıcı olarak yaşatma hedefimize de ulaşacağız. Trabzon sevdalısı hemşerilerimize sosyal sorumluluk projelerini finanse eden müzik şölenlerimize gösterdikleri katılımdan dolayı TDF Gençlik Komisyonu adına teşekkür eder bir sonraki müzik şöleninde yine birlikte olmayı temenni ederiz ifadelerini kullandı.