TRABZONLU GENÇLERDEN ABANT ÇIKARMASI

TRABZONLU GENÇLERDEN ABANT ÇIKARMASI

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TDF Gençlik Kolları yeni başkanı İbrahim AKIN ile geleneksel ilk kış gezisini gerçekleştirdi. 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında Feshane’de düzenlenecek Trabzon’un kurtuluşunun 96. yıl dönümü ve Trabzon Günleri programı öncesi gençlerin enerji depolamaları, İstanbul’un, iş ve eğitim hayatinin bunaltıcı yaşam koşullarından kurtulmak için geleneksel günü birlik kış gezisi düzenlendi.
Geleneksel kış gezisi sayesinde gençler ve aileleri horon ve kemençe eşliğinde enerji depolayarak birlik ve beraberliklerini daha da pekiştirmiş oldu. İstanbul’dan saat 08:00 da TDF Genel Merkez önünden hareket eden iki otobüsle Abant’a doğru yola çıkıldı. Eğlenceye araçlar içinde söylenen Karadeniz müzikleri ve horonlarla başlandı. Abant Gökdere Kartal Yuvası otelinde sabah kahvaltısı için duruldu. Kartal Yuvası’nın temiz havası ve doğa manzarası karşısında yapılan kahvaltı tüm gençleri memnun etti. Kahvaltı boyunca masalarda süren sohbet ortamı kemençe sesiyle yerini horona bıraktı. TDF Gençlik Horon Ekibinin gösterisiyle son bulan eğlenceli kahvaltı sonrası araçlar yola kaldığı yerden devam etti.

Trabzon sevdalılarını Abant’da güzel bir hava karşıladı. Havanın soğuk olmaması göl çevresinde de kar bulunmaması nedeniyle geziye katılan gençler doyasıya gezip, fotoğraf çekilip eğlendiler. Bize Her Yer Trabzon’a paralel olarak Bize Her Yer de Horon dercesine TDF horon ekibi kemençe eşliğinde Abant Gölünü ziyaret edenlere hünerlerini sergiledi. Kurulan horon halkaları insanların keyifli dakikalar geçirmesine katkı sağladı. Abant’daki temiz hava ve dur durak bilmeyen eğlenceler sonunda açlık hissi de belirmeye başlamıştı. Akşam yemeğinin yeneceği Maşukiye’ye gelinceye kadar otobüslerde ki eğlence de hız kesmeden devam etti. Bu da Trabzon insanin ne kadar enerjik olduğunun göstergesi olsa gerek. Yayla Alabalık lokantasında yenilen enfes yemekler karınları fazlasıyla doyurmaya yetti.

Yemek sonrası TDF Gençlik Kolları yeni dönem Başkanı İbrahim AKIN yaptığı konuşmada geleneksel kış gezimizde bizlerle birlikte olan herkese teşekkür ediyorum, inanıyorum ki buradaki attığım stres ve depoladığımız enerji ile Feshane’deki Trabzon Günlerinde Trabzon’umuzu en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle çalışacağız, dedi. Yapılan konuşmanın ardından yola kaldığı yerden devam edildi. İstanbul yollarında, otobüslerde söylenen türküler yolculuğun ve zamanın su gibi akıp geçmesini sağladı. Yolculuk bittiğinde herkesin yüzünde güzel, eğlenceli bir gün geçirmenin verdiği mutluluk vardı.

trabzonlu_genclerden_feshane_oncesi_abant_cikarmasi_h240