TSTK – KASTOB 2015’İN İKİNCİ TOPLANTISI

TSTK – KASTOB 2015’İN İKİNCİ TOPLANTISI

01/09/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TSTK – KASTOB 2015’İN İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TSTK – Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu ve KASTOB Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliği; 2015 Yılının İkinci Yönetim Kurulu Toplantısı “Esenler Kültür Merkezinde” Gerçekleştirildi.

TSTK – KASTOB 2015’İN İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Eski İstanbul Valisi Sn. Hüseyin Avni Mutlu’nun yoğun programı nedeniyle katılamadığı 2015 Yılının İkinci ortak yönetim kurulu toplantısı, 20.01.2015 Cuma günü saat 19.30’da Esenler Kültür Merkezinde, Kastamonu Dernekleri Federasyonunun ev sahipliğinde genel Başkan Hasan Ekşi’nin katılımıyla yapıldı.

KASDERFED – Kastamonu Dernekler Federasyonu Onursal Genel Başkanı Sn. Hidayet YÜNSEL’in ev sahipliğini üstlendiği Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısında bir önceki toplantıda alınan kararların ve yürütülmekte olan işlerin durumu istişare edildi.
Yeni yayına giren TSTK web sitesi hakkında üyelere bilgi verilerek üye Federasyon Başkanlarından web sitesinin geliştirilmesi için desteklerinin devamı istendi.
Spor Komisyonunun sorumluluğunu üstlenen TDF – Trabzon Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sn. Mustafa DEMİR ve GDB – Giresun Dernekler Birliği Başkanı Sn. Halil KÜTÜK hazırlık çalışmaları ile ilgili bilgi verdiler.
TDF – Trabzon Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sn. Mustafa DEMİR yaptığı konuşmada, birlik beraberlik mesajları arasında Çanakkale hatıralarını anlatırken duygulandı ve beş defa gittim şehitliği gezip dolaşırken dördünde ağladım dedi.
GDB Genel Başkanı Sn. Halil KÜTÜK, her ilden beş gencin katılımıyla oluşturulacak bir Gençlik Komisyonu çalışmalarının hızlandırıldığını kısa zamanda belirlenen gençlerle birlikte bir toplantı yapılacağını belirtti.
Tokat temsilcisi Sn. Asım UZUN, kültür-sanat komisyonu için başlatılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Sakarya Temsilcisi Sn. Yaşar SAKA, Ramazan ayında yapılması düşünülen özel program hazırlığını sürdürdüğünü belirtti.
Yeni Kapı Dolgu Alanı’nda 81 ilin temsil imkânı bulacağı stantlar için başlatılan izin alma işlemlerinin takip edildiği, hazır duruma geldiğinde tüm etkinliklerin orada yapılacağı açıklandı.
2015 yılı faaliyet programına son şeklinin verildiği ve Genel kurul hazırlıklarının devam ettiği ve Nisan 2015 de yapılacağı duyuruldu.
Toplantıda ayrıca SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.
Toplantıda özellikli ve ağırlıklı konu Çanakkale oldu. İstanbul Barosu Genel Sekreteri, Tarihçi Hüseyin Özbek Çanakkale’nin neden ve nasıl geçilemediğini detaylarıyla anlattı ve gelecek kuşaklara doğru anlatılması, yaşatılarak, yerinde gösterilerek aktarılması gerektiğini söyledi.
Toplantının en renkli bölümü ise; Toplantının açılış duasını da yapan
Fulya Cami imamı Hasan Osmanoğlu’nun okuduğu şiirli bölüm oldu.
SAMKON – Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkanı H. Kaya Aşçı “8. Samsun Günleri”ni 02- 03- 04- 05 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul-Eyüp Feshane’de gerçekleştirecekleri Samsun ili tanıtım günleri etkinliğine Konfederasyon üyelerini davet etti. Hasan Kaya AŞÇI Yenikapı Etkinlik alanına “19 Mayıs” adının verilmesi için girişim yapılmasını önerdi.