TSTK KASTOB Toplantısı

TSTK KASTOB Toplantısı

29/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

TSTK KASTOB Toplantısına Ev Sahipliği Yaptık

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları ve Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonunun 2013 Yılı Şubat ayı Olağan Toplantısı, Trabzon Dernekleri Federasyonu Bağcılar Kültür Merkezinde Gerçekleştirild

BÜYÜK TÜRKİYE İLLERİ ETKİNLİĞİ

Bundan böyle daha geniş kapsamlı ve 81 ili kucaklayan etkinliklere yine birlikte imza atacağız dedi.

Toplantıda söz alan Federasyon başkanları; Geçmiş yıllarda KASTOB olarak Kadıköy’de, Taksim’de, yapmış olduğumuz Karadeniz günlerini daha da büyüterek TSTK ile birlikte 7 Coğrafi Bölgemizi kapsayan aylarca sürecek etkinliği Kadıköy’de veya Feshane’de Mayıs-Haziran ayları içinde yapma kararı aldılar.

Çalışma komitesine Giresun Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hasan Turan ve Samsun Dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısına Yıldıray Baş’ı görevlendirdiler. Ayrıca Mayıs ve Haziran ayı içinde 81 ili kapsayan ziyaretlerine devam edilecek 31 Ekim tarihinde uluslararası Dünya Karadeniz Günü kutlamaları İstanbul’un en görkemli salonlarından birine tekrar kutlanması için komite tarafından çalışmalar devam etmektedir.

BAĞCILAR BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ÇAĞRICI

Trabzon Dernekleri Federasyonu(TDF) tarafından misafir edilen TSTK Toplantısının ev sahibi konuğu Lokman Çağrıcı yaptığı konuşmada; Federasyon Genel Başkanlarına İstanbul’da bir dönem kendisinin de içinde yer aldığı sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin önemi ve yararları üzerine bilgi ve görüşlerini açıkladı.

BÖLGENİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞLARI

TSTK Genel Başkanı Hasan Ekşi’de konuşmasında; konfederasyonun bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar ile bölgesel ve güncel konulara değinerek önümüzdeki bir yıl boyunca Türkiye’nin de içinde bulunduğu Karadeniz’e sınır ülkeler birliği KEIPA içerisinde yapılacak çalışmaları ve Karadeniz’de bulunan beş liman kenti için yeni gelişmeleri anlattı.

IMG_1446B