VAKIFAY ETKİNLİĞİNE KATILDIK

VAKIFAY ETKİNLİĞİNE KATILDIK

31/08/2016 0 Yazar: fatihkalemci

VAKIFAY ETKİNLİĞİNE KATILDIK

23 Şubat 2014 Pazar günü gerçekleştirilen VakıfAy sosyal sorumluluk paylaşım gecesine katıldık.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu; Genel Başkan Mustafa Demir Başkanlığında, Başkanvekili Hüseyin Ayaz, Başkan Yardımcısı Faik Hacıbektaşoğlu’ndan oluşan heyet ile VakıfAy Başkanı Tekin küçükali tarafından “iyilik dolabı” projesine destek amacıyla düzenlenen geceye katıldı.

Trabzon’un Kurtuluşunun 96. yılı sebebiyle Vakıfay iyilik dolabı projesine destek amacıyla isim, logo, etkinlik patent hakları gereği Federasyonumuzdan izin alınarak Kartal Karayemiş tesislerinde düzenlenen yemekli – konserli geceye yönetim kurulu olarak katılım sağladık.
Gecenin teşekkür konuşmasını yapan Başkan Tekin Küçükali, Vakıfay İYİLİK DOLABI Projesinin amacının evlerde ve işyerlerinde bulunan her türlü ikinci el eşyanın Vakıfay Gönüllüleri tarafından toplanılması, temizlenmesi ve dağıtıma hazır hale getirilerek dar gelirli, yoksul, muhtaç, kimsesiz ve özürlülere dağıtılmasını kapsadığını anlatarak “birlikte mutlu olacağız” dedi.

Tekin Küçükali, Birlikte başaracağımız bu projede her üç tarafta (eşyayı veren, aracılık eden ve eşyayı alan) mutlu olacaktır. Bu konserden elde edilecek gelir ile eşyaları toplayıp yıkayacağımız, kurulayacağımız ve ütüleyeceğimiz bir depo sistemi kurulacaktır. Dedi.

Tekin Küçükali, İstanbul’da bulunan Trabzonlu ve Trabzon kökenli derneklerin üst kuruluşu olan Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Mustafa Demir’i selamlama konuşmalarını yapmak üzere sahneye, mikrofona davet ediyorum diyerek teşekkürlerini belirtti.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Mustafa Demir yaptığı selamlama konuşmasında; İstanbul’da yaşayan Trabzonlular adına Federasyon’umuzun da kurucu başkanı olan Tekin Küçükali Beyefendiye bizlere önderlik ettiği ve gerçekleştirdiği toplumsal projeler için ne kadar teşekkür etsek az olur. Dedi.

Mustafa Demir, bizler de Sayın Tekin Küçükali beyin bıraktığı sosyal sorumluk anlayışı mirasını devam ettirmek adına önemli çalışmalar yapıyoruz. 140 üye dernek başkanlarımızın da katılımlarıyla İstanbul’da bulunan Trabzonlu hemşerilerimizin sesi, sözü ve temsilcisi olarak sağlık, kültürel, sosyal ve tarihsel alanlarda etkinlikler düzenliyoruz.

Bu manada en yakın etkiliğimiz, 27 Şubat – 02 Mart 2014 tarihlerinde, İstanbul – Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde adımıza patentli, tescilli “Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri” adıyla gerçekleştirilecektir. Burada bulunan tüm konukları Feshanede de ağırlamak isteriz ve sizleri de aramızda görmekten memnun olacağız, davetlimizsiniz. Dedi.