sv

ŞEHİTLERİMİZE HATİM

02 Eylül 2016 07:11

TDF’DEN ŞEHİTLERİMİZE HATİM
Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Ülkemizde son zamanlarda yaşanan hain terör olayları sonucu şehit düşen Asker ve Polislerimiz için okudukları hatmi şeriflerin duasını TDF Genel merkezinde gerçekleştirdi.
Son 1- 2 aylık süreçte güvenlik güçlerimiz ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve kardeşliği için canını ortaya koyarak vazifelerini yerine getirmekteler. Maalesef şer odaklar hainliklerini hat safhaya çıkarıp kalleşçe pusular ve tuzaklar kurarak güvenlik güçlerimizi şehit etmişlerdir. Tüm halkımız gibi TDF Ailesi ve hemşerilerimiz gelen şehit haberleriyle derinden üzülmüştür.

TDF Ailesi ve Trabzon sevdalıları olarak Güvenlik güçlerimizin bu bir avuç haine, kalleşe fırsat vermeyeceğini çok iyi bilmekteyiz. Gözünü kırpmadan vatanın her karış toprağı için mücadele edip canını uğruna feda eden şehitlerimizin fedakarlıklarına TDF ailesi ve Trabzon sevdalıları olarak duyarsız kalmamız gerektiği bilincindeydik.
TDF Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Hatm-i şerifler, Yasinler ,salavatlar okuyarak şehitlerimizin aziz ruhlarına hediye eylediler. Dün akşam TDF Genel Merkezinde hocalar eşliğinde okunan hatimlerin duası, hatim duası davetimize iştirak eden katılımcılar eşliğinde, gerçekleştirildi. Hatim duası programı içinde hocalarımızın Şehitlik konusunda yaptıkları sohbet içinde Peygamber efendimiz zamanından ve günümüzden verilen şehitlikle ilgili kıssalar katılımcıları duygulandırdı.
Programa katılan TDF Genel Başkan Vekili Hüseyin AYAZ, Genel Sekreter İbrahim AKIN, Genel Sayman Salih Zeki DURMUŞOĞLU, Gençlik Kolları Başkanı Ali Cihan AKGÜL, Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula DURMUŞOĞLU yaptıkları konuşmada katılımcılara teşekkür ederken gelen şehit haberlerinden duydukları üzüntüyü ifade ettiler. Fiilen güvenlik güçlerimizin yanında olamasak da inşallah dualarımızla her zaman yanlarında olacağız dediler.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.