sv

GENÇLİK ŞEHİT KAYMAKAM M.FATİH SAFİTÜRK’ÜN YOLUNDAN DEVAM DEDİ

22 Şubat 2017 08:41

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kollarının 2013 yılında başlattıkları, zorlu kış şartlarında ve imkansızlıklarla mücadele ederek eğitim gören illerimizdeki okullara yaptıkları, kışlık kıyafet ve eğitim gereçleri yardımında bu yıl ki durak kendisi bölge halkıyla bütünleşip barış dolu bir ülke için mücadele ederken vazifesi başında makamında Şehit edilen Kaymakamımız Muhammed Fatih SAFİTÜRK’ ün görev yaptığı Mardin İli Derik ilçesindeki Ambarlı ilk ve orta öğretim okulları oldu. 2013 yılında Van ile başlayıp 2014 yılında Ağrı, 2015 yılında Erzurum ile devam eden sosyal sorumluluk projesinde 2016 da da Mardinli 300 öğrenci kardeşimizin kışlık giyecek ( mont, kazak, ayakkabı, çorap, pantolon) ve kırtasiye malzemeleri (defter, kalem, silgi, makas, kalemlik v.s. ) ihtiyaçları karşılandı. Tedarik edilen malzemelerin dağıtımı bugün Derik ilçesi Ambarlı ilk ve orta öğretimdeki öğrenci kardeşlerimize TDF Gençlik Kolları Başkanı Abdülkadir MERİÇ, Bayram UZUNOĞLU, İsmail KIZILDAĞ ve Fatih KURUMAHMUT’ tan oluşan TDF heyeti, İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa KAHRAMAN, Şube Müdürleri Zeynettin BABUR, Mustafa SAVCI, okul müdürü Nasrallah MENEK Trabzonlu Öğretmenlerimiz Habibe CEVHER, Yasemin KIZILTAŞ ve diğer öğretim görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yardım malzemeleri dağıtıldıktan sonra Milli Eğitim Müdürleri ve öğretmen arkadaşlar TDF Gençlik Kolları heyetine ilçeyi gezdirdi. Akabinde Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf TUTAL ve Hikmet SUBATAN’ ın katılımıyla Öğretmenevinde yemek yenerek birlikte sohbet edildi. TDF Gençlik Kolları heyeti Yardım projesinin vazgeçilmezlerinden olan Trabzonspor formalarını Trabzonlu öğretmenlerimiz Habibe CEVHER ve Yasemin KIZILTAŞ’a hediye ettiler. Kaymakam Hakan KAFKAS il dışında olduğu için forması temsilen hediye edildi. Derik Milli Eğitim Müdürü de TDF Gençlik Kolları heyetine hediyelerini verdiler.

TDF Gençlik Kollarını Başkanı Abdülkadir MERİÇ Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kollarının okul yardımı sosyal sorumluluk projeleri hakkında yaptığı açıklamada; Heryıl ülkemizin değişik coğrafyalarında özellikle imkanların kısıtlı olduğu illerde görev yapan Trabzonlu öğretmen arkadaşlarımızın görev yaptığı okullara elimizden geldiğince yardımsever hemşerilerimizin katkısıyla yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu yıl Kasım ayında Derik Kaymakamımız Şehit olunca onun görev yaptığı ilçeye, bölge halkıyla bütünleşerek barış dolu yarınlar adına verdiği mücadele için bu ilçeye , yardım yapma kararı aldık. Bu aşamada Derik ilçesi Ambarlı ilköğretim okulunda görev yapan Trabzonlu Habibe CEVHER Öğretmenimizin çabalarıyla yardımımızı çok şükür mutlu sonla nihayetlendirdik.

Dün, bugün olduğu gibi yarında TDF Gençlik Kolları olarak hem Trabzonlu Öğretmenlerimizin hem de ihtiyaç sahibi öğrencilerinin herdaim yanında olacağız. TDF Gençlik Kolları sadece Trabzon ve Trabzonsporlularla sınırlı kalmayıp sınırlarını yardıma ihtiyacı olduğunu hissettiği her mesafeye ulaşabilmek olarak çizmiştir. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri bunun göstergesi olmuştur. Mutlu ettiğimiz her yüz her beden bizlerinde mutluluk kaynağıdır. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk okul yardımı projemizde okul malzemelerinin tedarik edilmesinde katkılarından dolayı Şafak Eğitim Kurumları sahibi TDF Başkan Vekili İsmail ŞATIROĞLUNA, ayakkabı yardımları için Gamas Ayakkabıcılık sahibi Emre KAHRAMAN’a, kıyafetlerin yardımsever kuruluşlarca tedarik edilmesinde katkılarından dolayı TDF G.K. Genel Sekreteri Hüseyin ZENGİN’e, yardımların ulaşmasındaki Kargo hizmetinden dolayı TDF G.K. Başkan Yardımcısı Sabri KALAFAT’a, sosyal yardımlaşma projemizin koordinasyonunu sağlayan Ali Faik ŞEKER’e, Mardin Derik ilçesinde bizi ağarlayan milli Eğitim Müdürlerine, İl dışında olması dolayısıyla programa katılamayan fakat bizimle özel ilgilenilmesini sağlayan Derik Kaymakamı- Belediye Başkanı Hakan KAFKAS’a, Belediye Başkan yardımcılarına, projeye katkı sağlayan yardımseverlere, proje için geçe gündüz çalışan TDF Gençlik Kollarındaki arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı. Derik Milli eğitim Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcıları Derik ilçesindeki öğrencilere yapılan bu anlamlı ve kapsamlı yardım için Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kollarına ve Yardıma katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandılar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.